Українським водіям готують черговий «драконівський» закон

2

Українські депутати запропонували суворий закон для порушників парковки

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3584 від 04.12.2015, який покликаний навести порядок у сфері паркування на вулицях країни.

Депутати пропонують посилити відповідальність водіїв за порушення правил паркування цілим рядом нововведень. Поліцію хочуть частково звільнити від необхідності стежити за неправильно припаркованими автомобілями. Замість них цю функцію виконуватимуть «інспектори паркувального простору».

На відміну від нинішніх паркувальників, інспектори матимуть значно більше повноважень, і головне з них – можливість записати на фото чи відео порушення правил стоянки, і тут же виписати штраф або прийняти рішення про евакуацію. При цьому, приводом для евакуації може послужити майже будь-яке порушення правил стоянки.

Режим фото- та відеозаписи стане новинкою для адміністративного кодексу. Раніше такого поняття закони не містили. Крім «ручний» фото- і відеофіксації порушень паркування, передбачено й запровадження автоматичної системи контролю паркувального простору відповідним обладнанням.

Основна ініціатива у формуванні загонів інспекторів паркувального простору буде лежати на місцевій владі.

Додатковим стимулом для цього стане й те, що штрафи і оплата паркування піде до місцевих бюджетів.

Крім того, закон пропонує збільшити покарання за неоплачену стоянку на платній парковці. За таке порушення штраф буде дорівнює вартості однієї години в двадцятикратному розмірі.


Не пропустіть