Дешеві вживані авто з ЄС: як українців загнали у глухий кут (відео)

1

Українцям обіцяють скасувати податки на вживані авто відповідно до законопроекту №3251, який має розглянути Верховна Рада, пише ictv.ua.

Законопроектом №3251 запропоновано з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року зменшити розмір акцизного податку на старі автомобілі до рівня нових.

9 грудня відбулося засідання Комітету ВРУ з питань митної та податкової політики. На ньому більшістю голосів було підтримано законопроект.

Як тільки українцям дали надію на дешеві авто, одразу ж український автовиробник виступив проти цього законопроекту. На їхню думку, це остаточно доб’є український автопром.

Проте, експерти впевнені, що цей законопроект ніяк не вплинув би на доступність б/в авто в Україні, адже відповідно до умов Угоди про асоціацію з ЄС, з 1 січня 2016 року ввезення авто старше 5 років (які не відповідають екологічним стандартам Євро 5) в Україну буде заборонено.

Щоб проект став законом, за нього повинні проголосувати більшість депутатів, а потім підписати президент. Таку процедуру законопроект навряд чи пройде до кінця 2015 року.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів схвалив введення з 2019 року обов’язкового технічного огляду для легкових автомобілів.

Більше цікавих матеріалів та свіжих новин читайте на сторінці MMR у facebook


Не пропустіть