Опитування: більшість німців схвалюють премії за заміну дизельних авто

Майже половина опитаних водіїв старих дизельних авто готові придбати собі нові “дизелі”. У зв’язку з цим партія Зелених застерігає від погіршення стану довкілля в бідніших країнах, пише dw.com.

52 відсотки німців схвалюють премії внаслідок заміни старих дизельних автомобілів на нові. Лише 30 відсотків виступають проти цієї ініціативи німецьких автовиробників. 48,6 відсотка водіїв дизельних авто підтвердили, що дана пропозиція заохотить їх придбати новий дизельний автомобіль. Такими є результати опитування, проведеного інститутом Insa і опубліковані виданням Bild в четвер, 10 серпня.

Результати опитування вказують, що німці досі дуже залежні від двигунів внутрішнього згоряння: лише кожен п’ятий з опитаних, які планують міняти машину, розглядають можливість купівлі електромобіля.

Нагадаємо, впродовж останніх тижнів практично всі німецькі автовиробники, серед яких і Volkswagen та BMW, запропонували власникам дизельних автомобілів премії до 10 тисяч євро при придбанні нових дизельних машин.
Представник партії Зелених Олівер Крішер (Oliver Krischer) застеріг, що ця ініціатива автовиробників призведе до поширення проблеми забруднення довкілля на бідніші країни, зокрема на Африку, оскільки автовиробники не можуть запобігти тому, що старі автомобілі врешті-решт опиняться за кордоном і далі там будуть використовуватися. За словами Крішера, “цинічно ті автомобілі, які тут більше не відповідають стандартам, просто відправляти до інших країн”.
Не пропустіть