Скільки коштує газ для авто в Європі і Україні

2

Вивчаємо ціни на скраплений газ в Європі і порівнюємо їх з українськими, пише autocentre.ua.

Газ для авто в Україні з кожним днем ​​б’є нові цінові рекорди. Поки передумов для стабілізації ситуації немає, адже ринок відчуває серйозний дефіцит палива. Хоча за мірками деяких країн Євросоюзу ціни на газ в Україні поки що невисокі. Ми вирішили вивчити, скільки коштує газ для авто в Європі.

Звичайно, ціни на скраплений газ в Європі істотно варіюються, в залежності від країни. Рекордсмен в цьому плані Швеція – 0,94 євро за літр (28,12 грн. За курсом НБУ).

Хоча приклад Швеції – швидше виняток з правил. В основному, ціна автогазу в Європі трохи нижче. Так, у Франції газ для авто коштує 0,74 євро (22,14 грн.), У Великобританії – 0,63 євро (18,85 грн.), В Італії – 0,6 євро (17,9 грн.), в Португалії – 0,58 євро (17,25 грн.), а в Німеччині – і зовсім 0,53 євро (15,85 грн.).

Звичайно ж, в східноєвропейських країнах газ не настільки дорогий. У Польщі його літр обійдеться в 0,41 євро (12,27 грн.), А в Словаччині – в 0,43 (12,86 грн.) євро. У країнах Балтії він знаходиться на позначці приблизно в пів-євро або близько 15 грн.

Так що, за станом на 22 серпня ціна газу для авто в Україні (в середньому 14,6 гривень за літр) вже вище, ніж у сусідніх Польщі та Словаччині, а на деяких заправках вона наблизилася до вартості в Німеччині та країнах Балтії. При цьому ціна бензину в Україні відчутно нижче, ніж в цих країнах.

З огляду на той факт, що експерти прогнозують подорожчання автогазу до 17 грн./л, то наша країна наздожене за цим показником Італію та Португалію.


Не пропустіть