Ціни на автогаз в Україні після вихідних злетіли ще вище

2

Криза, з якою зіткнулися постачальники газу, виявилася набагато сильнішою, ніж очікувалося, пояснюють експерти, пише segodnya.ua.

За період з 23 по 28 серпня ціна автогазу в великих мережах в Києві зросла в середньому ще на 50 коп./л, до 16,5 грн/л. Про це повідомили в “Консалтинговій групі А-95”, посилаючись на власний ціновий моніторинг ринку, пише EnKorr.

Середня ціна газу по країні збільшилася на 65 коп./л, до 15,98 грн/л.

Основним фактором подорожчання автогазу аналітики називають брак ресурсу. Аналітик “А-95” Артем Куюн вважає, що криза, з якою зіткнулися постачальники газу, виявилася набагато сильнішою, ніж очікувалося.

“Причому справа не стільки в оцінці дефіцитних обсягів, скільки в неможливості цю нестачу закрити: в Україні катастрофічно не вистачає вагонів, а ті, що є, “Укрзалізниця” не в силах ефективно використовувати. Найгостріше дефіцит газу на заправках відчувається на Півдні і на заході країни. Газу немає як на одиночних станціях, так і в великих мережах”, – зазначив Куюн.

При цьому експерти прогнозують стабілізацію роздрібних цін до середини вересня. Як відомо, нинішня вартість автогазу побила всі антирекорди.


Не пропустіть