Франція створить електромобіль за $ 7000

0

Уряд Франції оголосив конкурс на створення електромобіля вартістю менше $ 7 тис, пише drive-news.net.

Міністр екології Франції Марі-Сеголен Руаяль (на заголовному фото) оголосила про запуск проекту в 2016 році, який покликаний стимулювати приватні компанії створювати екологічно чисті засоби пересування для населення.

Як же, власне, їм вдасться настільки «збити» ціну, запитаєте ви? Все просто: шляхом відмови від вбудованої на постійній основі батареї на користь мережі зарядних станцій, на яких можна буде виконувати швидку заміну акумуляторних блоків.

Блок акумуляторних батарей є найдорожчим компонентом електромобіля, тому багато автовиробників пропонують лізингові угоди. Тобто, замість того, щоб додати $ 10 тис до загальної вартості автомобіля і заплатити все відразу, можна виплатити цю суму частинами, наприклад, по $ 100 щомісяця. У Великобританії для Renault Zoe така послуга обійдеться в £ 70 ($ 104) на місяць, сума буде збільшена, якщо щорічний пробіг буде більше 12 тис. км.

Багато хто вже зараз дуже сумніваються в існуванні технологій, які дозволять створити електромобіль вартістю менше $ 7 тис. Але є й інші труднощі: забезпечення потрібного рівня попиту на даний продукт. Адже навіть індійський повністю електричний автомобіль REVAi / G.Wiz, який отримав велику популярність у Лондоні кілька років тому, коштує від $ 15 тис, що вдвічі більше вартості теоретичного французького електрокара.

На жаль, G.Wiz і йому подібні – це далеко не Tesla Model S і більше схожі на невеликі карети з дахом, які навряд чи підійдуть для чогось більшого, ніж близькі поїздки в межах міста. Але давайте побажаємо авторам цієї фантастичної ідеї удачі в її реалізації.


Не пропустіть