До якої швидкості можна розігнати «Запорожець»?

0

Згідно з технічними характеристиками, максимальна швидкість ЗАЗ-968 становить 118 км/год. Розгін до сотні становить довгих 38 секунд. Любитель українських раритетів з Литви через 35 років після випуску машини розігнав «Запорожець» майже до максималки – 115 км / год.

Андрюс Чікотас з литовського Каунаса – великий любитель українських «Запорожців». У його дворі – близько трьох десятків машин з емблемою ЗАЗ, повідомляє autocentre.ua.

Перший з них в 15 років йому подарував дядько. І з тих пір Андрюс став фанатом цих машин. Він з друзями полагодив його і «випробував» на березі Німану. Другий купили після закінчення університету за смішні гроші. Але коли його лагодили, не було достатньо деталей і довелося купити ще один. Але на ньому потрібні запчастини знову опинилися в поганому стані. Тоді купили ще один – і всі «задешево». Таким чином назбиралося до трьох десятків машин у дворі.

Зараз будинок Чікотаса в Каунасі, на набережній Німану, сповнений різних моделей «Запорожець», а самого Андрюса, засновника литовського «ЗАЗ-клубу», називають ходячою енциклопедією про них. У парку – моделі з 1961 до 1991 року. На одному з ЗАЗ-965, якому від роду 35 років, литовець розігнався на до 115 км / год. Майже «максималка»!


Не пропустіть