Безпілотний КАМАЗ вибере, кому жити, а кому померти в ДТП

0

Розробники програмного забезпечення для самоврядного КАМАЗа опрацьовують систему «моральних критеріїв» машини. Базові принципи поведінки дозволять роботизованому автомобілю скористатися принципом «меншого зла» у разі неминучих жертв при ДТП, пише autoua.net.

Поведінка авторобота в ситуаціях неминучою аварії зі збитком здоров’ю та життю учасників дорожнього руху є однією з найважливіших проблем, яку змушені вирішувати розробники системи штучного інтелекту машини, пояснили в компанії Cognitive Technologies. Для визначення системи моральних критеріїв, зокрема питання, ким можна вимушено пожертвувати в таких ситуаціях, компанія проводить відкрите дослідження.

Участь у програмі може взяти кожен бажаючий, відповівши на питання в анкеті. Вона містить 16 дорожніх ситуацій за участю авторобот або повністю безпілотного автомобіля, інші машини, пішохід, група пішоходів, а також собаку, що перебігає дорогу. Результати дослідження також планується враховувати при розробці законодавчих ініціатив, необхідних для допуску безпілотників на дороги загального користування.


Не пропустіть