Водії, будьте обережні: ще один спосіб викрадення автомобіля

0

Ще один спосіб викрадення, який використовують злочинці. Спеціально не називаю марку і модель авто, власник просив поки не поширювати. Найправильнішим і зрозумілим буде процитувати сюди його лист, пише o-doroge.com.

Вирішили продати автомобіль і я розмістив оголошення на auto.ru і avito.ru. Стали чекати дзвінків і покупців.

Дзвінків було мало, ні хто не приїжджав.

Телефонна розмова:

В один прекрасний вечір у 8 дзвінок. «Покупець» стисло поцікавився станом автомобіля, і, сказавши, що він з регіону, хотів би під’їхати через годину подивитися і купити авто, щоб їхати. Далі «покупець» зробив незвичайний акцент на наявність двох ключів, навівши приклади, що ось сьогодні вже подивився 3 такі ж машини і всі були тільки з одним ключем, тому він жодну не купив. Ну і, звичайно, повинен бути ПТС. Я попередив господаря, що машина брудна.

«Покупець» тільки й сказав, що мовляв це залізяка, не страшно, відремонтується, ГОЛОВНЕ наявність 2 КЛЮЧІВ і ПТС. Місце огляду було призначено біля будинку, тобто там, де зазвичай стоїть автомобіль. Не дивлячись на великий досвід продажу автомобілів, вже в телефонній розмові допустив помилку: місце показу автомобіля не повинно бути місцем, де зазвичай запаркований автомобіль. Найкраще підходить мийка, в крайньому випадку – заправка.

Зустріч та показ:

Час йшов … «Покупець» приїхав за призначеною адресою, але пізніше, ніж очікувалося – приїхав о пів на дванадцяту ночі. Показувати машину в такий час поодинці я побоявся, тому взяв з собою друга, у мене були документи, у друга 2 ключа. Вийшли з під’їзду в напрузі з думками, що зараз по довбешці тріснуть і машину відберуть. Напруженість спала, коли побачив «покупців». Це молодий хлопець молодше 20 і з ним дві дівчинки ровесниці хлопця, цілком доброзичлива компанія. Краще б цигани були. Пильність вимкнулася. Загалом оглянувши брудне авто, «покупець» запитав, чи є дефекти, я, звичайно ж, чесно показав всі можливі подряпини і т.д. «Покупець» сказав, що це полірується і сів за кермо.

Справа дійшла до перевірки документів і ключів. Я послідовно йому дав подивитися СТС, він його навіть в руки не взяв (потім я зрозумів, чому він його не взяв у руки, на пластиці залишилися б відбитки пальців), сказавши, що йому цікавий тільки ПТС. Добре, на тобі ПТС. Все ОК. Забираю ПТС, даю перший ключ. Машина заводиться, супер. Повертає мені перший ключ, даю йому другий ключ. Ось тут спляча пильність не звернула увагу на відволікаючий маневр, дівчаткам захотілося саме зараз зазирнути за капот, «покупець» смикнув за важіль, а дівчатка не можуть капот відкрити, я пішов допомагати. Ну, я відкриваю капот, машина завелася, тобто другий ключ перевірений, переданий мені, я лише візуально перевірив, що бірки на ключах всі на місці і свої, значить ключі мої, в цей момент розумів можливість заміни ключа!

Всі повільно переповзають до відкритого капоту, перевіряють VIN, маркувальну табличку і торгуються. У процесі торгів приходимо до рішення, що треба «переспати з цією думкою» і розходимося.

Будинки (!Чому вдома, чому я не перевірив їх на машині?!), ще раз перевіривши ключі і чи всі документи на місці, обговоривши райдужні перспективи продажу авто і покупки наступного, приспав остаточно пильність. Ось в цьому епізоді була допущена друга помилка, найбільш значуща, ключі не були перевірені на машині, після потрапляння в чужі руки!Ранок:

Прокинулися, як звичайно. А далі все пішло не так як очікувалося. На моєму місці був уже припаркований інший автомобіль. Дзвінок в евакуацію відмів версію «евакуатора». Машину викрали.

Робота над помилками:

Подальший ретельний огляд ключів дав припущення, що ключ все-таки підмінили. Ключ складається з двох частин,: самого механічного ключа і радіо головки з чіпом. Бірка була причеплена до механічної частини ключа, вона і залишилася рідною. Підмінили радіо голівку, 1 секунду потрібно на цю дію !, підмінили на нову пустушку, ось тому візуально було не можливо відрізнити новий рідний ключ від нової пустушки.


Не пропустіть