Як «розводять» в автосервісах: найпростіші способи

0

Перше, що повинен знати кожен власник автомобіля після його покупки, – як правильно вибрати автосервіс. Кращі технічні центри спеціалізуються по окремих марках авто або видам робіт. Наприклад, є сервіси, які ремонтують тільки коробки передач і не будуть ставити вам навіть колодки. Є ті, хто працює тільки з автомобілями німецьких марок, і якщо ви приїдете на «японці», вам ввічливо відмовлять. З обережністю ставтеся до автосервісів, в яких роблять ВСЕ і для ВСІХ марок.

Робіть вибір заздалегідь. Обов’язково читайте відгуки в інтернеті, слухайте рекомендації. Придивіться до сервісу, який є неподалік, зайдіть познайомитися, озирніться, подружіться з майстром. Спочатку віддайте автомобіль для нескладної роботи: зміна колодок, щось просте, не банальне, дивіться, як працюють майстри, що ставлять і які дають рекомендації. Після цього робіть висновки.

Одна з головних порад при виборі автосервісу: остерігайтеся центрів, в яких ремонтують будь-які марки і усувають будь-які проблеми.

Найпопулярніші способи розводів в автосервісах

Майстри нав’язують непотрібні вашому автомобілю роботи і придумують складні діагностики, дії, які за фактом вам не потрібні або зовсім не існують.
Вганяють підробку або відверту нісенітницю за ціною оригінальних запчастин.
Накручують «ліві» нормогодини.

З чого має починатися розмова з фахівцем в автосервісі

запит прейскуранта

У кожному нормальному сервісі є прейскурант або розрахунок нормогодин на ті чи інші роботи. Вартість нормогодини завжди вказана на видному місці.

Оформлення наряд-замовлення

У цій формі документа ви стверджуєте всі ваші витрати і ставите підпис, а автосервіс оголошує гарантійні зобов’язання на роботи і встановлені запчастини. Наряд-замовлення обов’язково повинен бути на фірмовому бланку підприємства, а не на клаптику паперу або на словах.

При першому зверненні (дзвінку) в автосервіс вам потрібно хоча б у загальних рисах бути знайомим з пристроєм вашого автомобіля. Інакше буде біда: по першим же питанням досвідчений і нечистий на руку сервісмени зрозуміє, з ким має справу. З усіма наслідками, що випливають.

Після узгодження всіх робіт

Ваше завдання – оцінити якість робіт, перевірити, усунули дефект чи ні. Якщо ні, не соромтеся заперечувати, не слухайте «так і повинно порипувати». Викликайте старшого. Ви повинні самі прийняти рішення, купувати запчастини в цьому сервісі або в іншому місці. Але будьте готові до того, що гарантія на роботи із запчастинами, наданими вами, буде знята.

Головна порада для початківців водіїв, які вперше стикаються з необхідністю ремонту автомобіля, – знайте свій автомобіль, навчіться розбиратися в ньому. Які системи у нього двигун, яка трансмісія. Існує кілька зустрічних тестових питань, які задають клієнту в автосервісі, і, якщо він в них не орієнтується, йому пропонують послуги за найвищим прайсом. По першим питанням про ваше авто «майстер-фломастер» визначить, новачок перед ним або підготовлена ​​людина. Якщо ви не знаєте свою машину, значить вас можна «вантажити» роботами і послугами: ви ж все одно не в курсі, як працює та чи інша деталь.

Основне правило-сигнал, що вказує власнику авто на розвод, – це розбір автомобіля без узгодження з водієм. Жоден нормальний сервіс не поставить навіть гайку без узгодження зі своїм клієнтом, так як для них завжди є ризик несплати послуги.

Наряд-замовлення з гарантією на роботи і встановлені запчастини – це мінімум, що має бути у вас на руках після відвідування автосервісу.

Якщо це сталося – ви вже потрапили. Просто пишіть заяву в правоохоронні органи. Не забудьте залишити у машини свою людину і зафіксувати результат на фото або відео. Приїжджайте з співробітником поліції і складайте протокол. Всі рішення та домовленості повинні бути здійснені до дій: наряд-замовлення, список і вартість робіт, ціна запчастин, терміни та інші нюанси.

Що робити, якщо роботу зробили погано і тебе все-таки розвели

У хорошому технічному центрі вам обов’язково видадуть наряд-замовлення з гарантією на роботи і встановлені запчастини. Необхідно домагатися виконання робіт до усунення дефекту, згідно гарантійним зобов’язанням.

Вас розвели, а документи, що підтверджують роботу, відсутні? Насолоджуйтесь статусом «лоха». Ще раз перечитайте статтю і зрозумійте, як робити не треба. Якщо втрати дуже великі, пишіть заяву в поліцію.

Власник також має право відмовитися від оплати виконаних послуг, якщо роботи з ним не узгоджені. Але в такому випадку потрібно бути готовим до того, що з вашої машини можуть зняти встановлені запчастини, «ламаючи» в процесі інші або «добиваючи» ваші запчастина з шкідливості. В хорошому автосервісі, якщо підписані всі документи, ви не маєте права відмовлятися від оплати – вам просто можуть не повернути автомобіль. Так само як і у випадку, якщо ви не заплатили за кавою в ресторані, – затримають і викличуть поліцію.

Джерело autonews.ua

Не пропустіть