Посилення боротьби з нетверезими водіями: ідеї депутатів і зауваження поліції

Для посилення боротьби з нетверезими водіями депутати планують законодавчо змінити чинну систему штрафів та запровадити «пункти тверезості», на яких поліція матиме право зупиняти всіх підряд водіїв або за альтернативною черговістю.

За задумом депутатів, керівництво поліції буде обирати вулиці, де будуть встановлюватися такі пункти. Про відібрані ділянки доріг повідомлятимуть у ЗМІ, а поліцейські перед початком перевірок встановлюватимуть спеціальні тимчасові дорожні знаки – вони попереджатимуть водіїв пункт перевірки.

У поліції підтримують ідею народних депутатів. Проте правоохоронці мають свої зауваження до законопроекту. Вони хочуть, щоб патрульні мали право здійснювати вибіркові перевірки водіїв.

У свою чергу, представники громадськості застерігають, що вибірковість може призвести до порушень з боку правоохоронців і наполягають – процедура перевірок має бути чітко прописана у законі.

Детальніше про новий закон, який можуть ухвалити вже на початку 2018 року, дивіться у сюжеті кореспондента Громадського.

Джерело hromadske.ua


Не пропустіть