З 2018 роки обіцяють драконівські штрафи і зниження швидкості по місту

З 1 січня 2018 року в населених пунктах України буде знижена максимальна швидкість руху в містах до 50 км/год, а перевищення швидкісного режиму потягне “драконівські штрафи”. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, коментуючи страшне ДТП в Харкові, в якому загинули п’ятеро людей.

За словами Омеляна, 19 жовтня в Кабміні вирішили обговорити спільно з народними депутатами заходи щодо зниження до нуля смертності на українських дорогах. Протягом тижня вони будуть узгоджені і почнуться вже з 1 січня.

“Кілька місяців тому ми вийшли з ініціативою обмежити швидкість руху в населених пунктах до 50 км/год. При такій швидкості практично виключаються смертельні випадки, максимум незначний травматизм. Нам відповіли: “не на часі, політично чутливе питання”. Так ось, ми наполягаємо – 50 км/год і драконівські штрафи за перевищення швидкісного режиму, непристебнутий ремінь безпеки на передніх і задніх сидіннях, відсутність дитячих сидінь при перевезенні дітей. Обов’язкові фото- і відеофіксація порушень і “листи щастя”, позбавлення прав за водіння в нетверезому стані. Коли поліцейський зупиняє авто: опускається вікно, руки на кермо і ввічливий розмову з обох сторін, а не танці в і навколо авто з матом“, – написав міністр у Facebook .

Омелян заявив, що крім фінансування з Дорожнього фонду, передбачено ще близько півмільярда гривень з коштів секторальної підтримки ЄС для обладнання місць найбільшої концентрації ДТП по країні.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день Правила дорожнього руху передбачають максимальну швидкість в населених пунктах 60 км/год. На окремих ділянках доріг при узгодженні з Нацполіціей дозволена швидкість може бути збільшена. Так зроблено, наприклад, на деяких магістралях в Києві.

Джерело mashyna.com.ua

Не пропустіть