Штраф у 50 тисяч: готують радикальні заходи для порушників на дорогах

Радник Авакова озвучив приголомшливі дані щодо порушень правил дорожнього руху

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк закликає посилити покарання для водіїв-порушників – починаючи від величезного штрафу і до кримінальної відповідальності.

Про це він сказав в коментарі телеканалу “112 Україна”.

Він вважає, що порушники повинні платити штраф 50 тисяч гривень, а не 300-400 гривень.

“Потрібні зміни законодавства і нормативних актів, насамперед ті, які передбачають посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху. В тому числі введення таких норм, як розмова по мобільному телефону, перетин подвійної осьової або їзда на червоне світло не можуть обмежуватися 300-400 грн, безперечно посилення відповідальності за водіння в нетверезому стані. Водіння в нетверезому стані, яке повинно передбачати, на моє переконання (я не знаю, як буде прийнято), як мінімум перший раз 50 тис. і позбавлення прав, а повторне – кримінальну відповідальність залежно від тяжкості скоєного правопорушення”, – сказав Шкіряк.

На його думку, порушники користуються тим, що можуть уникнути покарання за порушення.

“Тобто водії порушують, прекрасно розуміючи, що вони можуть не відповідати за скоєне правопорушення. І тут знову потрібен комплексний спектр заходів. Дуже важливо відпрацювати механізм, який не дозволить правопорушникам уникнути відповідальності, що сьогодні є глобальним”, – підкреслив радник голови МВС.

Він зазначив, що всього з двох камер відеоспостереження в Києві за місяць вдалося засікти 80 тисяч порушень на дорозі.

“Якщо перевести це в гривні, – це понад 30 млн грн”, – додав Шкіряк.


Не пропустіть