В Україні частина автовласників отримають привілеї

Нардепи пропонують українському парламенту звільнити водіїв електромобілів від оплати парковки і дозволити їм їздити по смузі громадського транспорту. Законопроект №7156-2 зареєстрований в парламенті 17 жовтня. Про це повідомляє Твоя МАШИНА.

Проект Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення умов для поширення і популяризації електромобілів в Україні” пропонує до 31 грудня 2022 року звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами.

Також документ передбачає тимчасове, до 31 грудня 2022 року, звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з поставки послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащеному тільки електричним двигуном, а також надання в оренду пасажирського транспорту, оснащеного виключно електричним двигуном.

Крім того, документом пропонується до 31 грудня 2022 року звільнити від оподаткування акцизним податком операцій з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами.

Законопроект пропонує зобов’язати місцеву владу обладнати на майданчиках для паркування місця для оплачуваної зарядки транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, в кількості не менше 5% від загального числа місць для паркування. Автори законопроекту – депутати Олексій Рябчин і Олена Шкрум.Не пропустіть