Поліції хочуть дозволити повально зупиняти автомобілі – начебто для пошуку п’яних водіїв

До ВР внесли законопроект про розширення переліку випадків, в яких поліція може зупиняти автомобілі.

Верховній Раді пропонують розширити перелік випадків, коли поліцейський може зупиняти автомобілі – відповідний законопроект Кабмін вже вніс до парламенту.

Так, серед іншого, автори документу пропонують дозволити поліції зупиняти транспортні засоби для проведення огляду водія на стан алкогольного, наркотичного, іншого сп’яніння або на стан перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

При цьому наголосимо: в законопроекті також прописаний порядок дій водія в разі зупинки на вимогу поліцейського – “Він повинен зупинити автомобіль з дотриманням правил дорожнього руху, вимкнути двигун і вийняти ключ із замка запалювання, передати документи для перевірки. А також покласти руки на кермо, тримаючи їх в полі зору поліцейського, залишатись в автомобілі, а на вимогу поліцейського вийти з транспортного засобу”.

Крім того, підкреслимо, документ передбачає підвищення низки штрафів за порушення ПДР, а також – в особливих випадках – кримінальну відповідальність за це.

Джерело ua1.com.ua


Не пропустіть