Вражаючий розгін електротягача Tesla зняли на відео

Електротягач Tesla пророкують роль революціонера індустрії вантажоперевезень: значний запас ходу і “не космічна” ціна поєднуються з неймовірною для тягача динамікою. І якщо спочатку розробникам доводилося вірити на слово, то тепер в динаміці тягача можна переконатися і на власні очі.

Відео, очевидно, було зроблено в ході динамічної презентації тягача і не відрізняється особливо видатною якістю, так і точних вимірів розгону не проводилося. Однак навіть в таких умовах дуже вражає те, як швидко (і з яким звуком) величезний масивний тягач віддаляється від точки старту.

Розробники заявляють, що на розгін з нуля до сотні у «порожнього» Tesla Semi (так називається тягач) йде всього 5 секунд, а з 36-тонним завантаженням (80 000 фунтів) електрична вантажівка набирає першу сотню всього за 20 секунд, і це абсолютно неймовірний показник для такої ваги. Мабуть, не найважливіша характеристика для вантажного тягача, однак вона красномовно говорить про потенціал силової установки, розробленої Tesla. Найпростіша модифікація тягача здатна проїхати на одній зарядці близько 500 кілометрів, а топовий варіант Tesla Semi отримає батарею збільшеної місткості і буде здатний проїжджати по 800 кілометрів без зупинки. За допомогою станцій швидкісної зарядки DC можна заповнити енергозапас батарей на 400 км за 30 хвилин.

Tesla Semi оснащується відразу чотирма електромоторами – по одному на кожну пару коліс двох задніх осей, і всі вони дозволяють реалізувати векторизацію тяги. Керованість обіцяють на рівні Tesla Model S – з поправкою на клас автомобіля, звичайно.

Базовий Tesla Semi обійдеться в 150 тисяч доларів, а з батареєю збільшеної місткості – близько 180 тисяч доларів. Крім того компанія Ілона Маска випустить лімітовану версію тягача «Founders Series», за яку доведеться викласти від 200 000 доларів. Причому якщо для замовлення звичайних Tesla Semi буде досить депозиту в розмірі від 5 до 20 тисяч доларів (точний розмір зараз визначається), то за особливий «Founders Series» доведеться внести 100-процентну передоплату.Не пропустіть