Двох чоловіків затримали за “схему” розмитнення автомобілів

Прокуратурою Київської області викрито групу осіб, які вимагали від громадян неправомірну вигоду для працівників митниці за митне оформлення ввозу автомобілів, придбаних на аукціонах за кордоном. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу прокуратури області.

За даними прокуратури, затримали двох чоловіків, які за митне оформлення автомобілів підбурювали громадян до надання хабара працівникам митниці.

“Син та батько, один з яких на професійній основі здійснював консультативні послуги у сфері митного оформлення вантажів, використовуючи відсутність єдиних чітких критеріїв для визначення митної вартості автомобілів, що були у користуванні та мають технічні пошкодження, та які придбано з аукціонів у США та Європі, повідомляли громадянам про необхідність сплати митникам хабара”, – йдеться у повідомленні.

Зловмисники повідомили громадянину про необхідність сплати митникам хабара та схилили його до передачі їм грошових коштів, додали у прокуратурі.

“Вказаний платіж мав надійти інспекторам митниці за те, щоб вартість іноземної автівки, визначена у документах на її купівлю, при розмитненні не відрізнялась від визначення її митної вартості, пропорційно від якої розраховуються платежі до бюджету”, – сказано у повідомленні.

Наразі ділків затримано, готується вручення повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжного заходу.
Під час досудового розслідування також встановлюються службові особи, в інтересах яких діяли зловмисники.


Не пропустіть