Що дасть Україні скасування мита на електромобілі

0

Скасувавши ПДВ на електромобілі, Україна не лише покаже прогрес у боротьбі зі зміною клімату, а й зможе заробити не менше 3 млрд доларів, пише radio24.ua.

Про це заявив голова Асоціації учасників ринку електромобілів Арсеній Абдураїмов.

За його словами, паризькі кліматичні угоди дозволяють екологічно активним країнам залучати значні кошти.

«Держава, яка показує прогрес — перш за все, не інвестиційний, а регуляторний та політичний — у справі зниження заздалегідь окреслених лімітів викидів, стимулюється значними сумами від розвинених країн, — пояснює експерт. — Україні найлегше здійснити прогрес у транспортній галузі, на яку сьогодні припадає 40% викидів парникових газів»

Збільшення числа електромобілів, на відміну від переобладнання вугільної ТЕС, практично не потребує бюджетних вкладень, наголошує Арсеній Абдураїмов. «Необхідно лише здешевити екотранспорт, щоб українці обирали «зелену» альтернативу, — говорить експерт. — Кілька сотень тисяч гривень ПДВ, які Україна недоотримає через електромобільні пільги, компенсують «паризькі» гроші, які у десятки разів більші».

Саме економічна вигода може допомогти депутатам прийняти законопроект № 1912, який звільняє покупців електромобілів від сплати ПДВ, вважає співзасновник спільноти Electrocars Олександр Кравцов.

«Паризькі домовленості» дозволять народним обранцям відкинути аргументи нафтового лобі і наважитися на важливий крок, — прогнозує експерт. — Можливо навіть незабаром виробити комплексну програму розвитку електротранспорту».

Однак у питаннях зменшення викидів парникових газів не можна керуватися тільки грошима.

«Кожен шматочок світового екологічного фонду Україна повинна використовувати для підвищення екопланки, — наголошує Олександр Кравцов. — Мільярди отримані завдяки «паризьким домовленостям» та електромобілям дозволять відмовитися від жахливо неефективних українських ТЕС»


Не пропустіть