Депутати підготували новий удар по кишенях автомобілістів

В Україні можуть подорожчати бензин і дизельне паливо. Однак на цей раз причиною є не зростання цін на нафту або падіння курсу гривні.

У Верховній Раді готуються зміни в закон про митний тариф України, що передбачають введення загороджувального мита 5,5% на імпорт всіх видів моторних палив. Про це йдеться в повідомленні Нафтогазовій асоціації України.

«Учасники ринку серйозно стурбовані поправками, що стосуються нафтогазового сектора, які були внесені народними депутатами до закону «Про митний тариф України». Особливу критику викликає пропозиція щодо введення ввізного мита на нафтопродукти зі ставкою 5,5%. Оператори вважають, що ці нововведення приведуть до викривлення конкуренції та поставлять у нерівні умови імпортерів і вітчизняні нафтопереробні підприємства», – йдеться в повідомленні НАУ.

Введення мит планується ініціювати при підготовці до голосування урядового законопроекту №7306, покликаного уніфікувати опис та кодування товарів до міжнародних норм.

«Очевидно, що за таких умов кількість імпортних операцій, які сьогодні складають 70-75% обсягу українського ринку, різко зменшиться або буде зведено до мінімуму, ринок стане монопольним, що в свою чергу негайно позначиться на роздрібних цінах для споживача», – зазначає Асоціація .

Основним вигодонабувачем від введення мит буде група «Приват», яка керує Кременчуцьким НПЗ.

Відзначимо, це не перша спроба даної групи пролобіювати введення загороджувальних мит. У 2010-2011 рр. «Приват» спільно з ТНК-ВР активно домагалися введення мит на імпорт бензинів і ДТ, але тоді завдяки активній позиції учасників ринку і галузевих асоціацій ця ініціатива не знайшла підтримки в парламенті.

За результатами 10 місяців 2017 р основним постачальником бензину в Україні виступає Білорусь – 47,6% (805 тис. т), 40,5% (685,8 тис. т) забезпечує внутрішнє виробництво, з яких 34% (573,7 тис. т) – Кременчуцький НПЗ.

За дизпалива 40,5% ринку (1989 тис. т) займає Білорусь, 31,2% (+1528 тис. т) – Росія, 9% (436 тис. т) – Литва і Польща. Частка внутрішнього виробництва в балансі ДП становить 12,7% (625 тис. т) з яких на Кременчуцький НПЗ припадає 11% (543,4 тис. т).

У балансі ЗВГ 37% (489 тис. т) займає Росія, 31% (407 тис. т) – Білорусь, а внутрішнє виробництво займає ділю 25% (324,8 тис. т).

Джерело enkorr.com.ua

Не пропустіть