Скільки шампанського можна випити, якщо ти водій?

Новорічний квест на тему скільки можна випити шампанського, якщо ти приїхав на машині, може мати тільки одну відповідь: стільки, щоб за кермом ти був тверезим. Адже шампанське – на рідкість підступний напій.

Питання скільки можна випити шампанського, стане актуальним не сьогодні-завтра, адже водій теж людина, і йому теж хочеться взяти участь у святкових заходах. Багато автомобілістів успішно застосовують мінімалістську методику – не пропускають перший тост, але потім відставляють келих в бік вже до кінця вечора.

При цьому шампанське часто вибирають нібито як легкий напій, що не приносить серйозного сп’яніння. Це не зовсім правильно. Через наявність у цьому вигляді вина розчиненого вуглекислого газу воно швидше й активніше всмоктується в кров – як кажуть, “вдаряє в голову”. Сп’яніння від шампанського настає швидко, особливо якщо пити його натщесерце – а найчастіше так і буває, оскільки цей вид напою на новорічні свята у нас відкривають першим. Тому традиційних закусок, призначених для ігристих вин (фрукти, сир, бутерброди з ікрою, салати, бісквіти), людині, яка збирається сьогодні сісти за кермо, буде мало – вам доведеться порушити канони записних гурманів і закусити як слід.

Цікаво, що протверезіння після ігристого вина теж наступає раніше – на 30-40 хвилин швидше, ніж після тихого вина такої ж міцності.

Розрахунки медиків і судмедекспертів, підтверджені дослідами наших журналістів (сертифікований в Україні прилад Drager Alcotest 6810), показують, що випитий келих (200 грамів) шампанського повністю “виходить” з організму людини за 1,5-2 години. Некарної межі в 0,2 проміле вміст алкоголю в крові досягає помітно раніше. Ця цифра також там відома, але ми не будемо озвучувати її: давайте залишимо цей “запас” для підстраховки – все-таки мова йде про безпеку і людські життя.

Виходячи з нашого експерименту, можна зробити висновок, що після шампанського жінки залишаються в піднесеному настрої довше (і в певному сенсі це непогано) – різниця з чоловіками після келиха шампанського в середньому 20-30 хвилин.

Особливо відзначимо, що не варто після шампанського вживати алкогольні напої, нехай навіть у символічній кількості – їх небажаний для вас вплив на організм буде посилений “газованим” вином, і повернення водія в працездатний стан відкладеться на непропорційно більший термін.

Джерело 24tv.ua

Не пропустіть