Водіям підвищать штрафи за сміття на дорогах

З вікон автомобілів на українські дороги щодня вилітає сотні кілограмів сміття. В Україні хочуть ввести новий великий штраф для водіїв.

Зовсім скоро за викинутий на проїжджу частину предмет почнуть карати гривнею. Збільшити штрафи для водіїв і пасажирів авто за викидання сміття на узбіччя доріг ініціює міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

“Сміття розкидає не Укравтодор, не міністр, або Прем’єр-міністр, а переважно самі автомобілісти: недопалки, пляшки, цілі мішки. Прибираємо і будемо ініціювати високі штрафи за таке неподобство і нехлюйство.”

Володимир Омелян, міністр інфраструктури України

Поки що автомобілісти сприймають ініціативу позитивно.

ДжеДАІ вийшли на вулиці столиці, щоб дізнатися, скільки людей за один невеличкий експеримент зможуть поповнити казну з власної кишені.

ДжеДАІ паркуються у людному місці і викидають сміття із машини прямо під ноги перехожим. Більшості байдуже, але знайшлися ті, кому така поведінка не сподобалася.

Законопроект, який передбачає штраф за викидання сміття, зареєстрували ще у липні минулого року. За перше порушення планують штрафувати на 340-850 гривень. За повторне до 1700 гривень.

Та законопроект і досі лежить у Парламенті.

А от закордоном еко-хуліганів уже давно штрафують. У Лондоні на 160$, у Сінгапурі із гаманця доведеться викласти 650$.


Не пропустіть