Обмеження до 50 км/год: коли чекати на штрафи та на які

За новими правилами дорожнього руху, у місті можна їздити не більше ніж 50 км/год. Чому влада вирішила знизити швидкісний режим на десять кілометрів – пояснюють нам у міністерстві інфраструктури.

– Ця різниця між життям та смертю людини. Якщо 60 кілометрів на годину – більше шансів у пішохода померти. Якщо 50 км/год – значно більше шансів вижити.

Зменшення смертності на дорогах – головна мета нововведень. Україна посідає перше місце у Європі за числом загиблих у ДТП. У нас в Україні орієнтовно 110 загиблих на 100 тис населення, середній показник Євросоюзу близько 60. Тобто у нас удвічі гірша смертність на дорогах ніж в середньому по ЄС, повідомляють fakty.ictv.ua.

Ще одне нововведення – це острівці безпеки. Минулого року їх збудували небагато. У київській області приміром лише 13, а ось цього року планують звести більше тисячі по всій Україні. До такої організації дорожнього руху автомобілісти лише звикають.

Найбільша смертність на дорогах в Україні у Київській області. В адміністрації розробити детальну карту усіх ДТП за 3 роки.

Цього року планують запровадити і автоматичну відеофіксацію порушень правил дорожнього руху. Тобто камера буде знімати номерний знак, а штраф буде приходити на домашню адресу порушника.

Камери для відеофіксації вже поступово встановлюють. Вони зараз працюють у тестовому режимі, але якби система вже діяла усі водії, які ідуть по цій дорозі вимушені були б вже платити штрафи. Щоб система запрацювала їх повинні ще сертифікувати і внести зміни до кількох законів.

За планом, перші “листи щастя” прийдуть вже влітку. Але тільки якщо депутати візьмуться за цей закон і проголосують.


Не пропустіть