Український авторинок покинув найдоступніший автомобіль

0

Іранський седан Saipa Tiba покидає український автомобільний ринок після двох років продажів. Незважаючи на низьку вартість автомобіль так і не став популярним, пише veddro.com.

Вперше машини іранського бренду Saipa з’явилися на вітчизняному ринку в 2013 році. Тоді стартова вартість нового автомобіля починалася від $ 8000. За ці гроші майбутній клієнт отримував чотирьохдверний седан оснащений економічним 1,5-літровим 80-сильним двигуном (середня витрата 7 літрів), одну подушку безпеки, гирдропідсилювач керма, кондиціонер і магнітолу з підтримкою CD-MP3, та ще й з USB-входом. Не погано, правда?

saipa_3-725x464

Але, на жаль (а може й ні), продажів практично не було і автосалони дилерів спорожніли ще до настання нового (2014) року. Повторна спроба підкорення українського ринку відбулося в грудні 2014 року. Тоді компанія «Богдан-Автотрейд» вирішила замінити седаном Tiba модель ВАЗ-2110. Повторний вихід автомобіля на наш ринок супроводжувався ще більш низькою ціною (близько $ 7500), при цьому без утиску базовій комплектації.

Saipa-Tiba-645x393

Другий старт продажів, за даними Авто-Консалтинг, виявився більш вдалим, проте коливання курсу і падіння національної валюти повністю нівелювали низьку ціну. За рік було продано всього 70 автомобілів. Крім того, як ми з вами вже знаємо, з січня 2016 року у Україні вступає в дію новий екологічний стандарт Євро-5, якому Saipo не відповідає. Іранський виробник не збирається адаптувати свій седан під новий стандарт, відповідно і завозити автомобіль на територію України буде не можна. А всі продані раніше автомобілі будуть продовжувати обслуговуватися в офіційних дилерів.

На зміну іранському Saipa компанія «Богдан-Автотрейд» вивела на український ринок китайський бренд Zotye. Причому в даний момент мова йде не про одну модель, а про цілу родину автомобілів (від компактного хетчбека до кроссовера). Найдоступніший Zotye оцінений імпортером в 150000 гривень.


Не пропустіть