Вартість бензину у лютому: чого чекати водіям

У минулому місяці бензин в Україні, в середньому, подорожчав на 1,90 грн. Тобто, аби заправити повний бак автівки, потрібно додатково викласти приблизно 90 гривень. Утім, вже у лютому ціни на літр пального мають знизитися на 50 копійок.

Про це пише Народна Правда з посиланням на Сегодня.

На початку місяця вартість нафтопродуктів здешевшала на декілька відсотків та й національна валюта зміцнює свої позиції. Тому експерти прогнозують, що вже на наступному тижні АЗС скинуть ціни на півгривні, принаймні для своїх постійних покупців.

Оскільки трейдери закуповують паливо за валюту, а прибуток отримують у гривні, то у разі падіння курсу останньої закупівля нафтопродуктів обходиться компаніям дещо дорожче. Власне, через це АЗС піднімає ціни на пальне.

Але за прогнозами аналітиків, у 2018 році зростання цін на нафту спричинить в Україні подорожчання бензину приблизно на чверть.

А ось згідно інфляційного прогнозу НБУ на поточний рік, ціни на бензин зростуть на 10,8 відсотків. Разом з тим, в 2019 році, паливо подорожчає ще на 5-5,5 відсотків.Не пропустіть