Яким буде оновлений податок на авто

0

Яким буде оновлений податок на авто та які марки належать до категорії розкішних, пише expres.ua.

Мінфін пропонує, щоб транспортний податок – 25 тисяч гривень на рік – платили власники автомобілів, вартість яких становить більше мільйона гривень. Про це йдеться у законопроекті №3688 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році”, що був зареєстрований 22 грудня.

Зараз розмір податку становить 25 тис грн на рік за легкові авто з об’ємом двигуна понад 3 л віком до п’яти років. Таким чином міністерство фінасів пропонує змінити критерії “розкішності”. Тепер оподатковуватимуться легкові автомобілі класу “Люкс” вартістю понад 1 млн грн, віком не старше 5 років, незалежно від об’єму двигуна.

Як нагадує Економічна правда, за рахунок нового податку на авто у 2016 році в уряді планують отримати 3,4 млрд грн. За десять місяців 2015 року власники транспортних засобів сплатили до бюджету 392 млн грн податку. Нагадаємо, ця норма про зміну критерію “розкішність” раніше містилася в законопроекті Міністерства фінансів щодо податкової реформи в так званому компромісному варіанті, за який Рада відмовилася голосувати. Серед марок автомобілів, які відносяться до класу “люкс”, до списку Мінфіну увійшли такі: Mercedes-Benz, BMW, Lexus, Audi, Porsche, Infiniti, Land Rover, Jaguar, Bentley, Maserati, Rolls-Royce, Maybach, Aston Martin, Ferrari, Lamborghini.


Не пропустіть