Запорізький автозавод зупиняє конвеєр

0

Співробітникам запропонували написати заяви “за власним бажанням”, пише auto.bigmir.net.

На Запорізькому автоскладальному заводі намічаються “зимові канікули” – випуск автомобілів планується призупинити, а персонал основних цехів просять написати заяви “за власним бажанням”. Робочим складального, кузовного, пресового і інших цехів обіцяють покликати їх назад у разі відновлення виробництва, проте про умови не повідомляють.

Донедавна основною формою трудових взаємин на Запорізькому автозаводі був щомісячний трудовий договір без додаткових соціальних гарантій. Як зазначає Hubs, на сьогоднішній день, за неофіційною інформацією, на АвтоЗАЗі працює близько 1200 осіб.

За даними Асоціації Укравтопром, за період з січня по листопад 2015 підприємство випустило 2576 легкових автомобілів, 92 комерційні машини і 52 автобуса. Це на 79.3% менше показника аналогічного періоду 2014 року.

Раніше також повідомлялося, що АвтоЗАЗ відмовився від випуску моделей Lanos і Vida з 1.4-літровими двигунами через невідповідність екологічним нормам Євро-5, які набирають чинності в Україні з січня 2016 року. Крім того машини перестали оснащувати автоматичними трансмісіями, оскільки General Motors зняв їх з виробництва. У той же час ZAZ Sens з 1.3-літровим двигуном, Lanos з 1.5-літровим агрегатом, а також Vida і Forza з моторами 1.5 отримали ряд доопрацювань, що дозволяють підняти екологічний клас.


Не пропустіть