Які авто в Україні тепер вважатимуться найрозкішнішими

0

Податок на «розкішні» автомобілі планують прив’язати до розміру мінімальної зарплати. Автомобілі, вартість яких перевищить 750 «мінімалок», будуть автоматично вважатися «розкішними”, пише veddro.com.

Кабінет міністрів України пропонує Парламенту встановити мінімальну вартість автомобілів, які потрапляють під податок. Таким чином податок на розкішні авто буде нараховуватися в тому випадку, якщо ціна автомобіля дорівнює або перевищує 750 мінімальних зарплат. У проекті бюджету на наступний рік розмір мінімальної заробітної плати в Україні встановлений на позначці в 1378 грн, а це означає, що податок платитимуть усі водії, які володіють автомобілями вартістю понад 1 мільйон 33 000 гривень. А це, наприклад, можуть бути: Toyota Camry 3,5 Premium, Nissan Pathfinder або Mitsubishi Pajero Wagon.

Дане нововведення міститься в законопроекті №3688 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році», який потрапив на розгляд Верховної Ради вчора, 22 грудня.

Цей закон (у разі його прийняття без змін) також передбачає оцінку вартості автомобіля з урахуванням марки, моделі, року випуску, типу та об’єму двигуна, типу коробки передач і поточного пробігу. Діюча сьогодні податкова ставка (у розмірі 25 000 гривень) на автомобілі молодше п’яти років поки залишається в силі.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день в Україні діє щорічний транспортний податок на «розкішні автомобілі», оснащені двигуном понад 3 літрів і вік яких не перевищує 5 років. Він був прийнятий парламентом в кінці 2014 року і діяв протягом усього 2015 року.

За даними Державної фіскальної служби України, за 10 місяців 2015 року розмір надходжень до бюджету від даного податку досяг 392 мільйонів гривень.


Не пропустіть