Кабмін радикально змінить життя водіїв: всі деталі

Уряд визначив план реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року.

Відповідний план заходів затверджений розпорядженням Кабміну від 28 березня 2018 року № 231-р.

Зокрема, в поточному році МВС, Мінінфраструктури, Укравтодор, Укртрансбезпека і поліція розроблять нормативний акт щодо внесення змін до Правил дорожнього руху та інші нормативно-правові акти.

Ці зміни стосуватимуться перегляду окремих положень щодо:

  • керування ТЗ в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;
  • швидкості руху транспортних засобів, в тому числі зменшення дозволеного перевищення ліміту швидкості на 20 км. в годину;
  • використання засобів пасивної безпеки, мотоциклетних шоломів і засобів зв’язку під час керування транспортним засобом;
  • використання системи штрафних балів (стягнення за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі);
  • пішоходів і велосипедистів, їх прав та обов’язків використання електромобілів, інших сучасних засобів пересування (зокрема сігвеях, гіробордов, гіроскутерів).

У 2018-2019 роках заплановано розробити проект концепції єдиної Національної бази даних дорожнього руху (зокрема, включає дані про дороги, аналіз ризиків, аналіз місць (ділянок) концентрації ДТП, показники безпеки, дані про організацію дорожнього руху, водіїв, ТЗ).

Передбачено встановлення нормативних вимог щодо недопущення внесення в процесі експлуатації змін в конструкцію ТЗ, що погіршують характеристики їх безпеки і екологічності, на дату першої реєстрації або таких, що не відповідають діючим правилам, нормативам і стандартам, зокрема щодо засобів освітлення та світлової сигналізації.

До 2019 року передбачено розробку необхідних актів щодо впровадження системи автоматичної фіксації порушень ПДР.

Також заплановано підвищити державний контроль за дотриманням вимог безпеки дорожнього руху суб’єктами господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів і вантажів.

Крім того, передбачено внесення змін до ДБН щодо усунення поворотів на 180 градусів, перш за все в місцях високої концентрації дорожньо-транспортних пригод.

Джерело newsoboz.org

Не пропустіть


error: Content is protected !!