Коли очікувати зниження акцизів на вживані авто

0

Резонансний законопроект №3251 про зниження акцизів на старі автомобілі до рівня нових машин відклали «на майбутнє». Верховна Рада вже прийняла зміни до Податкового кодексу, а також бюджет на наступний рік з урахуванням існуючих акцизів, тому в Новий Рік ринок уживаних автомобілів увійде з колишніми податками і цінами, пише autoua.net.

Як повідомлялося раніше, законопроект №3251 «Про стимулювання розвитку ринку уживаних транспортних засобів» містить норми про багаторазове зниження акцизного податку на старі іномарки з 1 січня 2016 року. Депутати вже навіть не намагаються винести ініціативу на розгляд до кінця цього року, поставивши питання «на паузу». Так, співавтор законопроекту Роберт Горват в одному з інтерв’ю повідомив, що парламент, можливо, повернеться до розгляду питання не раніше весни 2016 року.

Раніше документ піддався критиці з боку офіційних автоімпортерів унаслідок ймовірного скорочення продажів на первинному ринку, який і без того перебуває в кризовому становищі. Крім цього, Всеукраїнська асоціація автоімпортерів і дилерів звернула увагу на те, що з 2016 року в Україні почне діяти заборона на ввезення автомобілів, які відповідають екологічним нормам Євро-5. Це означає, що імпорт машин буде обмежений. У Європі стандарт діє з 2009 року, відповідно більшість моделей більш ранніх років випуску відповідають нормам Євро-4 і нижче. Таким чином, навіть у разі зниження акцизів, розраховувати на масове «нашестя» дешевих іномарок з Європи не варто.


Не пропустіть