Стали відомі терміни будівництва першої платної дороги в Україні

На ділянці Львів – Краківець збудують платну дорогу паралельно до безкоштовної. Про таке заявив в ефірі “5 каналу” у програмі “Інформаційний вечір” міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

«Я би дуже хотів, щоб цей експеримент був вдалий для України. В європі є лише 5-7% платних доріг, всі інші збудовані за державний кошт. Ми зараз готуємося до оголошення тендеру на ділянку Львів-Краківець. Можливо, включимо туди і північний обхід Львова. Це, в нашому баченні, має бути нова платна дорога паралельно до існуючої безкоштовної», – повідомив міністр.

За словами Омеляна, там (на дорозі Львів-Краковець, – ред.) досить високий трафік, і вона має бути самоокупна з перших років.

«Ми маємо добрий механізм для інвесторів, ми маємо відповідні гарантії, чого раніше не було ні в 2015, ні в 2016 році. Тому, сподіваюся, це спрацює. Ми не будемо мати Україну всю з платних автобанів, ми повинні це чітко розуміти, але окремі ділянки, де ми бачимо високу інтенсивність руху комерційного транспорту, всі шанси для цього є», – наголосив він.

Також міністр інфраструктури назвав терміни реалізації проекту: «Якщо в нас все буде організовано без зривів, цього року ми повинні оголосити тендер по першій дорозі, проведення його – перша половина наступного року. Підписання контрактів може тривати до кінця 2019 року. Фізичне будівництво – це 2020-й. І введення в експлуатацію – це 2022 рік».


Не пропустіть