Новий «розвод» на дорогах: юрист розповів, як не втратити гроші (Відео)

Шахраї на українських дорогах шукають нові способи підстав. В одному з автомобільних співтовариств днями попередили про існування вельми витонченого варіанту «розводу».

Шахраї вдаються до нього в час пік під час монотонної тягучки – в якийсь момент вони починають здавати назад, впритул зближуючись з автомобілем жертви. А потім, стверджуючи «ви в мене в’їхали», пробують «домовитися», щоб не викликати поліцію. Таку автопідставу на виїзді з Києва зняв на реєстратор водій Андрій Ременюк.

Водієві пощастило – у нього був включений відеореєстратор. Але як бути, якщо реєстратора немає? Про це Autonews.ua розповідає адвокат Андрій Вареник.

«Якщо у людини, в якого в’їхали, є реєстратор і немає ніяких пошкоджень, то, в принципі, можна зберегти у себе на всякий випадок це відео і їхати далі. Якщо якісь пошкодження з’явилися, у машини, яка в’їхала, то потрібно викликати поліцію, щоб вона встановлювала особу другого водія, склала на нього протокол про ДТП, і так далі.

Якщо реєстратора немає, то ситуація гірша. У будь-якому випадку потрібно зупинятися і викликати поліцію, шукати навколо свідків. Це може бути як пасажир вашого автомобіля, так і водії інших машин. Довести на місці, що це не ви «наздогнали» авто попереду, а її водій на вас «відкотився», дуже проблематично, поліцейські з пошкоджень не зможуть визначити, хто в кого в’їхав.

Якщо у жертви «розводу» не буде свідків та відеозапису, з великою ймовірністю зроблять винним його. Втім якщо жертва застрахована, то другу машину, якщо у неї є ушкодження, буде ремонтувати страхова. А жертва заплатить сумарно 700 грн штрафу через суд.

Так що головний висновок – якщо є страховка, немає необхідності «вирішувати» питання на місці, віддаючи якісь гроші шахраям. Максимальні втрати будуть у вигляді штрафу і судового збору. У жертви з’явиться досвід і розуміння, що за ці гроші можна було б купити хоч найдешевший, але відеореєстратор», – пояснює Autonews.ua адвокат Андрій Вареник.

Автоподстава на выезде из Киева трасса Киев Одесса 28.04.2018

Posted by Andrey Remenyk on Friday, May 4, 2018



Не пропустіть