Євробляхи назавжди: чому в Раді зволікають з вирішенням питання про легалізацію

Вирішення питання про легалізацію та заборону євроблях продовжують затягувати. Представники влади звинувачують в цьому незговірливих активістів. Журналісти ж розповідають про небажання чиновників злазити з насиджених потоків.

ФАКТ. Як відомо, в парламентському комітеті з питань податкової та митної політики під керівництвом Ніни Южаніної (соратниці Петра Порошенка) розглядають законопроект, який повинен врегулювати питання євроблях в Україні. Документ повинен посилити покарання за незаконне ввезення автомобілів на територію України. Діючим власникам автомобілів на іноземних номерах планують дозволити легалізувати своє авто за пільговою ціною.

ПРОЦЕС ЗАТЯГУЄТЬСЯ. В кінці березня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що питання з євробляхами може вирішитися упродовж місяця, якщо парламент делегує це право Кабміну. Розробка і обговорення законопроекту в комітетах Ради починалися досить активно, проте пізніше процес почав затягуватися. За словами голови профільного комітету Ніни Южаніної, спочатку необхідно врегулювати питання про захист вітчизняного автопрому, а вже потім обговорювати з активістами механізм легалізації автомобілів, завезених в країну, і майбутні правила для ввезення автомобілів з-за кордону.

В КОЖНОГО СВІЙ ІНТЕРЕС.

Южаніна підкреслює: якщо не буде досягнута домовленість про захист українського ринку, немає сенсу обговорювати з активістами легалізацію євроблях і подальше реформування митних правил в цій сфері. За словами нардепа, необхідно заздалегідь подбати про те, яким чином будемо захищати власний ринок.

Втім, деякі експерти вважають, що зволікання вирішення проблеми з євробляхами пов’язано зовсім не з турботою про вітчизняний автопром. Так, журналіст Олександр Дубінський заявив, що узаконювати євробляхи не поспішають, оскільки їх незаконне ввезення до України приносить митникам і їх покровителям, в особі високопоставлених чиновників, мільйонні доходи.

ЗАЧЕКАЮТЬ ДО ВИБОРІВ?

Цілком можливо, що питання євроблях вирішать відкласти до виборів, адже зовсім скоро парламентарії підуть на літні канікули, а восени виникнуть питання важливіші. Однак все може змінитися, якщо власники євроблях будуть тиснути на владу. З огляду на те, що кількість штрафів за прострочені терміни перебування автомобіля з іноземними номерами в Україні зростає, це цілком реально.

Джерело etcetera.media


Не пропустіть