КрАЗ представив унікальну спецмашину (Відео)

Новий спецавтомобіль на базі КрАЗ-5401Н2 – ексклюзивний і єдиний в Україні за своїми параметрами. Нова техніка в оригінальній комплектації виготовлена ​​Кременчуцьким автозаводом в партнерстві з «Будшляхмаш» на замовлення Полтавського ГЗК з дотриманням особливих вимог.

Машина МЗ-5401 призначена для транспортування забивочного матеріалу – піску, щебеню, відходів збагачувальних фабрик розміром до 40 мм, до заряджених свердловин і механізованої набійки вертикальних і похилих свердловин на відкритих гірських розробках, засипки траншей. Вона являє собою змонтований на шасі КрАЗ-5401Н2 живильник у вигляді бункера з вбудованим скребковим конвеєром і поворотним стрічковим транспортером. Щоб правильно направити енергію вибуху в кар’єрі, свердловини забивають спеціальним матеріалом. Саме цей процес і буде забезпечувати новий КрАЗ.

Новий КрАЗ ще не встигли випробувати в кар’єрі, але його переваги вже оцінили. Зокрема, цей КрАЗ відрізняється від решти спецтехніки більшою маневреністю, завдяки малому радіусу повороту, і високим комфортом робочого місця водія, яке з кожною наступною моделлю все краще.

А головний інженер комбінату Ю. Кисіль відзначив, що КрАЗ, згідно умов ТЗ, «підігнали» під особливі вимоги гірників. Зокрема, підняли бампер, аби збільшити кліренс, загрегатували по особливому силову установку, встановили чотирьохкубовий кузов, більший, аніж у попередніх «забійників», є можливість пропускати фракцію від 5 до 40 мм, до цього максимум до 10 мм тощо. Слід зазначити, що маневреність КрАЗУ перевірили заздалегідь, запросивши у заводу-виробника аналогічну модель. Рухомий малий конвеєр, що знаходиться позаду, має кут розвороту — 180 градусів. Це дозволяє забити свердловину будь-якої складності, зокрема, що знаходиться у важкодоступному місці. Перед тим, як встановити спецобладнання на шасі, КрАЗ протестували прямо на блоці, де він маневрував між вибуриними свердловинами в обмеженому просторі сіток 5х6, 6х7. КрАЗ продемонстрував високу маневреність.

Ще спецвиріб КрАЗ-5401 має гідравлічний привід конвеєрів, а розподільним блоком можна керувати із кабіни.

Однією одиницею оригінальної спецтехніки на Полтавському ГЗК не обмежаться. Незабаром ще два аналогічні українські автомобілі поповнять парк спеціалізованої техніки ПГЗК.


Не пропустіть