Українським водіям більше не можна ігнорувати поліцейських

0

Українським водіям вже не можна ігнорувати вимоги патрульних (дорожніх) поліцейських – вони, як втім і всі інші вітчизняні поліцейські, отримали всі необхідні повноваження для повноцінного виконання своєї роботи, пише autocentre.ua.

Верховна Рада, нарешті, наділила Національну поліцію всіма необхідними повноваженнями – нардепи прийняли законопроект № 3225 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України« Про Національну поліції »з пропозиціями, внесеними Президентом України. За цей документ проголосували 237 народних обранців.

За словами глави МВС України Арсена Авакова, законопроект № 3 225 передбачає внесення змін до 90 нормативних актів, зокрема: в Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінально-процесуальний кодекс України, закони: «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про дорожній рух» та ін. Переважно зміни стосуються заміни застарілих термінів «міліція» і «органи внутрішніх справ» на «Національна поліція», «поліція», «територіальний орган поліції».

«Прийняття цього законопроекту дозволить привести положення законодавчих актів у відповідність із Законом України« Про Національну поліцію », а це, в свою чергу, забезпечить можливість практичної реалізації дій і повноважень поліцейських, закріплених нормами цього закону, і уникнути колізій у частині застосування його норм» , – зазначив Арсен Аваков.

Завдяки прийняттю документа № 3225 національна поліція отримала повноваження для повноцінного виконання своєї роботи. Що ж стосується патрульної поліції – на неї тепер офіційно покладено функцію щодо забезпечення безпеки дорожнього руху – тобто ту основоположну задачу, яку раніше виконувала ДАІ.

Поліція відтепер на законних підставах буде займатися: реєстрацією/перереєстрацією транспортних засобів, стежити за правомірністю експлуатації транспортних засобів на дорогах, приймати іспити для отримання водійських прав, контролювати виконання учасниками руху ПДР, стежити за дотриманням водіями правил паркування, затримувати авто на штрафмайданчики та ін. У свою чергу водії тепер повинні беззаперечно підкорятися законним вимогам патрульних.


Не пропустіть