4 головні події автомобільного ринку 2015 року

0

2015 рік почався із введення 5-відсоткових мит на імпортні авто. Це стосувалось як нових, так і вживаних машин, пише gazeta.ua.

Уряд ввів тимчасове мито на російські та узбецькі автомобілі. На узбецькі – 12%, а на російські – 10-17%. Через це мито у виграші будуть марки ЗАЗ, Богдан, Chery та інші виробники автомобілів економ-класу. Адже узбецькі й російські машини подорожчали. І, наприклад, Matiz втратив титул найдешевшої моделі на нашому ринку.

Народні депутати скасували ввізне мито на електромобілі, а Президент підписав цей закон. Тож електрокари подешевшають на 10%. Наприклад, популярний японський Nissan Leaf коштує 430 тисяч гривень. Після зняття мита його ціна впаде на 43 тисячі.

Також цей рік відзначився падінням рівня продажів. В листопаді в Україні продали понад 5 тисяч нових автомобілів. Такий результат на 8% відстав від жовтневого (швидше за все, позначилися перебої в роботі реєстраційних органів) і на 24% – від показника листопада минулого року. Найкращі показники останнього місяця отримали автомобілі японської марки Toyota – 545 проданих автомобілів.

Автовиробник КрАЗ наростив виробництво. Показник росту становить 10% вищий, ніж в аналогічному періоді минулого року, і на 3% – вищий, ніж у жовтні цього року. 51% машин – виготовлені на експорт, решта – для українського споживача. Також у бюджеті-2016 передбачили закупівлю пожежних авто вітчизняного виробництва.


Не пропустіть