Керівництво країни не хвилює смертність на дорогах

0

Керівництво країни не хвилює смертність на дорогах – це наочно продемонстрували парламентські слухання з безпеки руху, пише autocentre.ua.

Так, у Верховній Раді 23 грудня відбулися перші в історії незалежної України парламентські слухання з безпеки дорожнього руху – «Стан та перспективи забезпечення в Україні безпеки дорожнього руху. Нагадаємо, що цей захід кілька разів відкладався і в результаті було прийнято рішення провести його в не найбільш відповідний час – напередодні прийняття бюджету на 2016 рік, який викликає масу протиріч.

При цьому необхідність у проведенні цих слухань обумовлена ​​погіршенням ситуації з аварійністю в Україні. За офіційною статистикою, в цьому році на наших дорогах щодня гине 16 людей і близько 90 травмуються, ДТП відбуваються кожні 20 хвилин, а кожні 2:00 – гине одна людина. В цілому ж смертність на дорогах України вище в 2,5 рази, ніж у Європі! Не краща була ситуація і в минулому році.

На слухання офіційно були запрошені: Президент України, високопоставлені чиновники профільних міністерств, а також фахівці та експерти, безпосередньо або опосередковано задіяні у сфері безпеки дорожнього руху.

Однак перші особи країни проігнорували цей захід – не спромоглися його відвідати ні глава держави, ні прем’єр-міністр чи його заступники, ні міністр МВС, Мінінфрастуктури та МОЗ. Тим самим верхівка країни чітко продемонструвала своє байдуже ставлення до проблем безпеки на автошляхах України. Шкода, адже як зазначив у своєму виступі зарубіжний експерт і керівник проекту ТРАСЕКА «Безпека дорожнього руху» Алан Росс, світовий досвід показує, що чимало зарубіжних країн, в яких також виникали проблеми з високою аварійністю, зуміли впоратися з цим тільки завдяки безпосередньому втручанню президентів або прем’єр-міністрів. Саме завдяки волі перших осіб це ставилося в розряд проблем державного значення і визначалося однією з пріоритетних. Як результат – істотне зниження смертності на дорогах та підвищення безпеки.

Чи вийде достукатися до високопосадовців завдяки проведенню цього заходу і винесенню на його основі цілого ряду конкретних завдань – покаже час … При цьому впевнені – торкнулася б проблема безпеки на дорогах особисто кого-небудь з них – вона б миттєво зрушила з мертвої точки!


Не пропустіть