Штрафи від камер на українських дорогах підуть в приватну кишеню

1

Верховна Рада затвердила «державно-приватне партнерство» при установці камер автоматичної фіксації порушень

Про це йдеться в законі №3225, прийнятому у другому читанні. Документ, крім іншого, стверджує, що фінансувати системи фіксації правопорушень можуть як державні і місцеві бюджети, так і приватні інвестори.

Гроші будуть залучати за моделлю державно-приватного партнерства, яка, крім іншого, передбачає, що частина доходів від підприємства попрямує до приватного інвестора.

Крім того, закон дозволяє залучати для установки камер автоматичної фіксації банківські кредити та інші джерела фінансування, не заборонені законодавством.

Нагадаємо, юридична підстава того, щоб в Україні почали працювати камери автоматичної фіксації з’явилося ще 7 листопада. Однак з тих пір справа не зрушила з мертвої точки, а, за оцінками депутатів, момент запуску системи відноситься до віддаленого майбутнього.

Не виключено, що вирішальним фактором, пробуксовування системи автоматичної фіксації в Україні стала відсутність в бюджеті грошей на установку самих приладів. Вартість одного автономного захищеного приладу може досягати сотні тисяч доларів. Про те, що для установки камер доведеться вдатися до допомоги приватних партнерів через брак грошей у державному бюджеті, було відомо ще минулого літа.


Не пропустіть