Вкрали номери з машини: що робити в 2018 році, де шукати і куди звертатися?

Кожному власнику особистого авто може знадобитися актуальна на 2018 рік інструкція про те, що робити якщо були загублені або вкрадені номери з машини. І якщо втрата номерного знака в основному пов’язана зі слабким кріпленням рамки, їздою на великих швидкостях або потраплянням в ями, то від брудних рук дрібних злодіїв ніхто не захищений, особливо коли автомобіль проводить ночі не на платній парковці, а просто у дворі будинку.

Прочитання цієї статті озброїть водія знаннями про те, куди звертатися, якщо вкрали номери з машини, що допоможе уникнути виникнення непотрібних штрафів надалі.

Відновити вкрадені номери можна двома шляхами. Перший передбачає замовлення дубліката втраченої номерний таблички і її установка, а другий перереєстрацію за всіма законами і правовими нормами через державні служби, для видачі нового номерного знака http://gosnomerok.ru/rossijskie-nomera.html.

До речі, Ви можете використовувати свій автомобіль якщо відсутня тільки задня номерна табличка, але не варто затягувати з цим, так як подібна їзда тривалий період часу чревата накладенням штрафів. У разі втрати переднього номера, слід замінити його заднім. Тепер займемося більш докладним розглядом кожного з варіантів:

Вкрали номери з машини: що робити в 2018 році, де шукати і куди звертатися?Видачею дублікатів номерних знаків державні служби не займаються. Для цього є фірми і приватники, які за певну плату (близько 2000 рублів за комплект) і надання свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу роблять дублікат втраченого номера.

Адміністративний регламент і Правила реєстрації автомототранспортних засобів не вимагають обов’язкової перереєстрації транспортного засобу в разі втрати державних реєстраційних знаків.

Це означає, що використання дубліката держ номера не виходить за рамки закону.

Розвиток подій за цим шляхом має один неприємний нюанс. Якщо Ви не впевнені, вкрали автомобільний номер, або він просто відірвався від тряски на хитромудрій дорозі – заміна його дублікатом може привести до проблем з поліцією за ті діяння, які Ви навіть не скоювали. Адже нічого не заважає шахраям використовувати знятий з Вашого автомобіля номерний знак для вчинення протиправних дій, у відповіді за які буде фізична особа, закріплене за цим номером (тобто жертва).

Для уникнення подібної ситуації слід діяти за другим методом.

Вкрали номери з машини: що робити в 2018 році, де шукати і куди звертатися?У разі крадіжки держ номера слід отримати новий номерний знак шляхом перереєстрації транспортного засобу. Це захистить власника авто від відповідальності за використання втраченого номера іншими особами. За ситуації на 2018 рік, для цього потрібно зробити три кроки:

1. Написати заяву в поліцію про крадіжку державних реєстраційних знаків. При складанні заяви вкажіть передбачуваний час і місце втрати, а також час її виявлення. Після подачі заяви, втрачені номера виявляться в розшуку, що унеможливить їх подальше використання (п. 51 Правил). Тепер потрібно отримати нові номерні знаки.

2. Оплата держмита. Їх сума складе 2500 рублів: 2000 рублів за видачу реєстраційних знаків, і 500 за видачу свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (пп. 36 п. 1 ст. 333.33 НК РФ).

3. Звернутися до підрозділу ДАІ з набором наступних документів (п. 15 Адміністративний регламент):

Заява з проханням внести зміни у зв’язку з втратою номерних знаків. Найкраще в бланку заяви вказати причину «за нез’ясованих обставин», так як при крадіжці номерів може виникнути затримки з видачею нових на час проведення розслідування.
Посвідчення особи – паспорт громадянина РФ.
Довіреність, або інший документ, який вказує на наявність повноважень заявника на представлення інтересів власника транспортного засобу.
Паспорт автомобіля.
Свідоцтво про реєстрацію автомобіля.
Страховий поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника автомобіля.
У разі якщо втрачено був тільки один номерний знак – надати другий.
Документи про сплату держмита (з кроку 2).
Виходячи з п. 40 і п. 57 Адміністративного регламенту, надання транспортного засобу до огляду не потрібно.

Після закінчення процедури відновлення будуть видані нові номерні знаки, які можна встановити на автомобіль.

Вкрали номери з машини: що робити в 2018 році, де шукати і куди звертатися?Найчастіше шахраї займаються крадіжкою номерних знаків для того, щоб заробити за допомогою викупу. Поліцейські архіви налічують незліченну кількість випадків, коли злодії знімали номери, а потім залишали записку, або навіть дзвонили власнику автомобіля, з умовами повернення номерний таблички. В основному називається певна сума (відомі випадки як в 1500 рублів, так і в 5000), і після її надходження на вказаний шахраєм рахунок, він нібито повинен повідомити місце в якому захований автомобільний номер.

Слід розуміти, що співпраця з злодієм не несе ніяких гарантій повернення номерного знака , і з великою ймовірністю жертва може втратити не тільки його, а ще й неабиякою грошової суми, сподіваючись на добропорядність шахрая (що само по собі звучить досить парадоксально).

Якщо подібна афера не обійшла і Вас, то не варто панікувати і бігти в найближчий банк або до терміналу для викупу Вашої номерний таблички. Поліція, завдяки статистиці і досвіду постраждалих, вже давно має рекомендації до того, де шукати вкрадені номери. У 90% випадків їх можна знайти в радіусі 300 метрів від автомобіля , так як злодій не має особливої можливості розгулювати з чужим номером по вулиці:

Потрібно оцінити потенційний периметр можливого розташування вкраденого знака. Зазвичай він обмежується розмірами парковки або двору. Немає особливого сенсу виходити за їх межі.
В першу чергу варто оглянути найзручніші для приховування номерного знака місця. Це можуть бути сміттєві баки, кущі, водостічні труби, щілини між сходинками, бордюрами або гаражами. Слід пам’ятати, що номерну табличку можна скласти навпіл або згорнути в трубочку.
Враховуйте погодні умови. Взимку, через сніг, кількість потенційних місць збільшується в кілька разів, але завдяки йому є велика ймовірність наштовхнутися на сліди шахрая.
Зверніть увагу на найбільш зручний шлях для відступу злодія. З величезною ймовірністю він буде ховати номер йдучи нею. Найкраще почати пошуки саме в цих місцях.
Якщо номери були вкрадені на стоянці у Вашому власному дворі, то підключіть для пошуку рідних чи сусідів. Це значно підвищить Ваші шанси виявити вкрадене.
Викуповувати номера, в разі якщо знайти їх не вдалося, практично завжди безглуздо. Слід відразу ж звернутися в правоохоронні органи, тому що найчастіше злодії використовують вкрадені реєстраційні номери в своїх цілях, наприклад, для викрадення автомобіля. Якщо Ви не поспішати з дзвінком в поліцію – за подібне правопорушення доведеться відповідати саме Вам!

Вкрали номери з машини: що робити в 2018 році, де шукати і куди звертатися?Для додаткового захисту кожному водієві буде корисно знати як закріпити номера, щоб запобігти крадіжці. Існують спеціальні антивандальні рамки , які зараз можна знайти практично в будь-якому автомагазині за ціною 1000-2500 рублів. Така рамка складається з двох частин – верхньої панелі і підстави. Підстава виконує роль підкладки і, на відміну від звичайних рамок, кріпиться відразу в чотирьох місцях, а не в двох.

Очевидним є той факт, що такий спосіб кріплення набагато ефективніше. Верхня рамка буде надійно утримувати номерний знак, а кріплення за допомогою прихованих болтів для спеціального ключа захистить її від несанкціонованого розкриття або силового зриву. Таким чином, навіть якщо шахрай для своїх темних справ принесе з собою шуруповерт, він ніяк не допоможе йому досягти бажаного результату , по крайней мере, досить швидко і непомітно.

Антивандальная рамка також грає вирішальну роль при проведенні інших питаннях, які не стосуються зломів і крадіжки. Наприклад, чи можна їздити по ямах і вибоїстих дорогах (яких, як Ви знаєте, у нас вистачає) не боячись втратити номерний знак від тряски? Очевидно, що так, адже якщо подібний захист номерного знака не дозволяє людині націлене зірвати номер силою, то ймовірність його випадкового відриву нехтує низька. Водій може, хіба що, іноді підкручувати болти кріплення, які від стрибків будуть потроху розкручуватися, але потреба в такій процедурі може виникати раз на півроку, а то й рідше.

Жоден рядовий власник автомобіля не захищений від крадіжки або втрати номерного знака. Жоден із засобів захисту не вбереже від подібного казусу на 100%, а тільки значним або незначним чином зменшить ймовірність його виникнення. Тому покупка або наявність транспортного засобу обов’язково вимагає від його власника відповідних знань, які допоможуть йому, в разі чого, зайняти правильну юридичну позицію і якомога швидше повернути або оновити вкрадене. І це, звичайно ж, стосується не тільки номерних знаків.


Не пропустіть