6 “проколів” у новому податку на авто

0

Мінфін пропонує, щоб транспортний податок – 25 000 гривень на рік – платили власники автомобілів, вартість яких становить більше 1 мільйона гривень, пише avtovod.org.ua.

Про це йдеться в законопроекті №3688.

Ситуацію навколо податку «на розкіш» роз’яснив Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів і назвав шість основних питань-лазівок цього законопроекту.

Ну, звичайно, дуже добре, що в мінфіні нормально сприйняли нашу з Вами критику і внесли деякі зміни (прибрали норму, за якою власник платить податок, навіть якщо авто викрали; прив’язали вартість авто до мінзарплати 1 млн грн-750 мінзарплат і тд).

Але недоліки і питання залишаються:

1) Чому не обкладаються податками приватні літаки, джети, вертольоти і яхти?

2) Знов не оцінюється комплектація автомобіля, адже різниця в ціні може бути 100% між різними комплектаціями.

3) Коробка передач в базі АІПС ДАІ не вказана.

4) Вартість нової машини легко визначити, але хто і як буде посилати податкове повідомлення, не знаючи мого пробігу і не володіючи інформацією для визначення середньоринкової вартості мого авто?

5) Згідно п.267.6.10 проекту, в разі незгоди мого з податковим повідомленням я можу звернутися до податкової з проханням переоцінити моє авто і вони зобов’язані у разі моєї правоти дати мені нове повідомлення.

Виникає 3 питання:

а) а чому я зобов’язаний доводити, що моє авто не коштує 1 млн і витрачати гроші на експертів- оцінювачів? Я зобов’язаний довести, що я – не верблюд. Де презумпція?

б) а навіщо мені нове повідомлення? Якщо я не доведу, що авто дешевше 1 млн, то зобов’язаний платити. А якщо доведу? То навіщо мені нове повідомлення?

в) Не враховується наявність турбін, бітурбо і потужність движка (що теж впливає на вартість. Я розумію, що МВС сказало, що цих даних у них немає в базі АІПС і Мінфін прибрав цю вимогу. Але ж і даних про пробіг і коробці передач в ДАІ теж немає !? Коротше, буде питань багато.

Шановні народні депутати, надішліть цю пропозицію про транспортний збір (всю статтю 267) у смітник і введіть податки на приватні літаки, вертольоти і яхти.


Не пропустіть