Стало відомо, що буде з цінами на бензин після Нового року

0

На думку експертів, підвищення Верховною Радою з 1 січня 2016 акцизів на нафтопродукти на тлі падіння світових цін на нафту не вплине на вартість бензину і дизпалива в Україні, близько 80% яких на сьогодні імпортуються, пише avtoblog.org.ua.

«Закупівельні ціни на нафтопродукти знижуються. В цілому, я впевнений, що для споживача підвищення акцизів відбудеться зовсім непомітно, ніякого підвищення ціни не буде. Сам акциз, зокрема на бензин, становитиме близько 65 коп. на літрі, але споживач цього не відчує, оскільки зниження світових цін на нафту з надлишком перекриває навіть таке зростання податкової складової і зберігає можливості для подальшого зниження ціни », – сказав директор консалтингової компанії« А-95 »Сергій Куюн.

Також експерт зазначив, що поки стабільність цін на нафтопродукти в Україні безпосередньо залежить від курсу гривні. «Буде рости курс – пропорційно будуть рости ціни на нафтопродукти. Але зараз ніхто не береться курс передбачити, і я в тому числі », – зазначив Куюн.

За словами експерта інвесткомпанії Concorde Capital Андрія Геруса, нафта в ціні нафтопродуктів займає 45-50%; ще 45% – податки, велика частина з яких – акциз. «Курс за останні 2 місяці знизився на 10%, це фактично перекрило ефекти падіння світових цін на нафту», – сказав Герус.

За словами експерта інвесткомпанії, навесні, із зростанням попиту, може бути певне подорожчання нафтопродуктів у межах 5-10%. «Але дуже багато чого також залежить від курсу. У вересні був 22,7, зараз 25 », – додав Герус.


Не пропустіть