Як зміниться ціна на бензин після Нового року – експерти

1

На думку експертів, підвищення Верховною Радою з 1 січня 2016 року акциз на нафтопродукти на тлі падаючих світових цін на нафту не вплине на вартість бензину і дизпалива в Україні, близько 80% яких на сьогоднішній день імпортується, пише autodriving.net.

«Закупівельні ціни на нафтопродукти знижуються. В цілому, я впевнений, що для споживача підвищення акцизів пройде абсолютно непомітно, ніякого підвищення ціни не буде. Сам акциз, зокрема, на бензин складе порядку 65 коп. на літрі, але споживач цього не відчує, бо зниження світових цін на нафту з лишком перекриває навіть таке зростання податкової складової і зберігає можливості для подальшого зниження ціни», – сказав директор консалтингової компанії« А-95» Сергій Куюн.

Разом з тим, експерт зазначив, що поки стабільність цін на нафтопродукти в Україні безпосередньо залежить від курсу гривні.

«Буде рости курс – будуть пропорційно зростати ціни на нафтопродукти. Але зараз ніхто не береться курс передбачити, і я в тому числі», – зазначив Куюн.

За словами експерта інвесткомпанії Concord Capital Андрія Геруса, нафта в ціні нафтопродуктів займає 45-50%; ще 45% – податки, велика частина з яких акциз.

«Курс за останні 2 місяці знизився на 10%, це фактично перекрило ефекти падіння світових цін на нафту», – сказав Герус.

За словами експерта інвесткомпанії, навесні, із зростанням попиту, може бути певне подорожчання нафтопродуктів в рамках 5-10%.


Не пропустіть