Чи буде бум електромобілів в Україні, – експерти

4

Експерти ОПЕК заявили, що широкого розповсюдження електромобілів в перспективі 25 років не буде. За їхніми підрахунками, до 2040 року поширеність електромобілів становитиме всього 6%, повідомляє metronews.ua.

Такі дані були опубліковані у звіті World Oil Outlook. На думку укладачів звіту, сучасні технології не дозволяють електромобілям зайняти провідне місце в транспортній сфері, і на дорогах, як і раніше, будуть панувати авто з двигунами внутрішнього згоряння. Даний прогноз не виправдається тільки за умови науково-технологічного прориву.

Якщо ж кардинальної зміни технологічної основи конструювання і виробництва електромобілів не буде, частка їх продажу становитиме лише 1%. 56% припадатиме на бензинові автомобілі, 21% – дизелі, і ще 14% припаде на продажі гібридних автомобілів.

Втім, існує ймовірність, що ОПЕК занадто оптимістичний щодо поширення автомобілів, що працюють на нафтопродуктах – світ зацікавлений у зменшенні кількості викидів, а для цього всіляко стимулюється виробництво і розповсюдження машин з нульовим рівнем викиду, зокрема і електромобілі. Якщо концепція буде реалізована, то кількість продажів електромобілів цілком може перевищити передвіщений ОПЕК 1%.


Не пропустіть