Відеофіксація не допоможе: водіїв попередили про небезпеку на дорогах

Українських водіїв попередили, як будуть фіксувати порушення на дорогах. Так стало відомо, про введення системи фотовідеофіксації.

Але більшість експертів скептично налаштовані щодо цього нововведення, навіть якщо воно-таки запрацює найближчим часом.

Фахівці вважають, що це зовсім не стане панацеєю від усіх бід на дорогах.

«Чоловік порушив правила дорожнього руху, сталося ДТП, хто загинув, і водія оштрафували за перевищення швидкості. Але це міра вже постфактум», — пояснює урбаніст Григорій Мельничук.

Крім того, за словами експерта, є велика проблема з тим, щоб лист щастя отримав реальний порушник, а не стороння людина. У нас є дві категорії автомобілів, які не мають реєстрації на власника машини, продані за генеральним дорученням, і авто на евробляхах. Водії цих машин по суті не будуть підпадати під фотовидеофиксацию.

акож, уникнути відповідальності автовласник зможе лише в тому випадку, якщо за кермом був інший чоловік, який сам зв’язався з Національною поліцією протягом двох тижнів. Повідомлення про зафіксоване порушення власнику автомобіля будуть відправляти з допомогою «Укрпошти».

За словами Мельничука, більш ефективним інструментом для підвищення безпеки на дорогах є відповідність дорожньої інфраструктури тих швидкостей, які мають бути за законом.

«Якщо у нас встановлено обмеження для населених пунктів в 50 кілометрів на годину, то не може бути в місті широке, пряме шосе з просторими смугами, за яким будь-яка людина буде їхати швидше. Крім того, одночасно повинно створюватися величезна кількість інженерних рішень: острівці безпеки, викривлення проїжджої частини, круговий рух, як це влаштовано в європейських країнах, де водій фізично не може їхати швидше, ніж це дозволено законом. Водія заганяють у такі рамки, що, якщо він буде їхати швидше, він розіб’ється раніше, ніж встигне когось збити», — резюмував експерт.

Джерело znaj.ua

Не пропустіть