В Україні гниє унікальний лімузин “Чорний лікар”

0

Один зі всього чотирьох виготовлених автомобілів ЗІЛ-41042 в кузові універсал гниє під відкритим небом в Одеському порту в Україні, пише autosvit.com.ua.

Унікальний лімузин на прізвисько “Чорний лікар” “застряг” в порту вже з 2010 року через неоплачені митні платежі разом із ще одним екземпляром такої ж рідкісної модифікації 41047.

За непідтвердженою інформацією, обидва ЗІЛа були імпортовані в Україну в 2009 році. Були помічені на вулицях Одеси, але потім зникли з поля зору. Очевидно, їх власник спробував їх вивезти з країни без сплати мита. ЗІЛ-41 042 (ЗІЛ-115А) був спроектований як санітарний автомобіль для вищих партійних і державних керівників СРСР. Він був пофарбований у чорний колір, щоб не відрізнятися від інших автомобілів в кортежі, через що і отримав свою зловісну прізвисько “Чорний лікар”.

У салоні універсала не було ніякого медичного обладнання. Автомобіль був призначений виключно для швидкої госпіталізації комуністичних чиновників. Інтер’єр, однак, ні в чому не поступається іншим ЗіЛам. Навіть спеціальні носилки, оббиті шкірою. Вікна прикрашені натуральною деревиною. У кабіні водія, де з водієм сидів і охоронець, також панує люкс. На консолі між сидіннями є панель для управління світловою та звуковою сигналізацією виробництва німецької компанії AEG-Telefunken.

На перший погляд здається, що ліва сторона автомобіля має задні двері. За нею, однак, ховається тільки запасне колесо і деякі матеріали для підтримки гарного зовнішнього вигляду автомобіля. “Чорний доктор” має довшу колісну базу, ніж стандартний ЗІЛ-4104, а над “медичною” частиною кузова побудована надбудова. Універсал важить 3,9 тонни.


Не пропустіть