За таке ніколи не штрафували раніше: водіям підготували нові правила

У найближчому майбутньому українських водіїв «ощасливлять» новими правилами, через які у них додасться клопоту

В даний момент уряд готується внести зміни до правил дорожнього руху, відповідно до яких тиск на водіїв у питанні обов’язкового страхування стане ще сильнішим. Проект відповідного наказу днями вже схвалила Нацкомфінпослуг.

Відповідно до зазначених змін українських водіїв зобов’яжуть завжди мати при собі поліс ОСАГО. Це правило буде поширюватися на всіх водіїв, в тому числі і тих, які придбали страховку онлайн. При цьому будуть враховуватися будь-які копії страховки, навіть електронні. Тобто документ водій зможе продемонструвати прямо з екрану смартфона.

Останнім часом електронні поліси страхування набирають все більшої популярності в Україні. Так, згідно зі статистикою МТСБУ, відразу після введення онлайн-страховок – в лютому цього року – українці придбали за місяць 766 таких полісів, а вже в липні число придбаних полісів зросло до 9,8 тисячі.

У той же час в поліції поскаржилися на труднощі при перевірці електронних полісів. Крім того, раніше в ПДР не було прописано, чи повинні водії з електронною страховкою мати при собі будь-яке підтвердження наявності поліса.

У зв’язку з цим і були введені нові правила. Вони вступлять в силу, як тільки проект буде прийнято на засіданні Кабміну.

Раніше стало відомо, що українські водії більше не зможуть перереєструвати і зняти з обліку транспортний засіб, якщо відомості про його власника є у Єдиному реєстрі боржників.

Таку постанову Кабмін прийняв на засіданні 22 серпня. Відповідні зміни були внесені до Порядку держреєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, самохідних машин на шасі автомобілів, мотоциклів, причепів та напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів, мопедів.

Тепер в ході держреєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку ТЗ уповноважені особи сервісного центру МВС перевірятимуть відомості про його власника в реєстрі боржників. Відповідна позначка буде робитися на заяві власника авто.

Джерело politeka.net

Не пропустіть