Поліси автоцивілки можуть здешевшати на третину

0

Нацкомфінпослуг не затвердить підвищення цін на поліси ОСАЦВ, що призведе до зниження вартості автоцивілки на 25-30% у наступному році. Про це повідомило «Капіталу» джерело в Нацкомфінуслуг, пише dr.ck.ua.

У п’ятницю президія МТСБУ подала регулятору на узгодження документи, що стосуються введення додаткових внесків до гарантійних фондів бюро для тих страховиків, які продають поліси за ціною нижчою, ніж середньоринкова. Йдеться про нововведення, прийняте президією МТСБУ ще 19 березня 2015, в результаті якого ціни на поліси автоцивілки в 2015 році підвищилися в середньому на 25-30%.

Тоді президія не погодила з координаційною радою бюро підвищення цін, оскільки діяльність коордради була заморожена. Пізніше повноваження ради перейшли до Нацкомфінпослуг. І 22 грудня комісія зажадала від страховиків пояснити, на підставі чого було прийнято рішення, яке призвело до зростання вартості ОСАЦВ.

«Комісія не затвердить рішення президії про підвищення цін без актуарних розрахунків і даних статистики за виплатами», – підтверджує і голова комісії зі страхування українського товариства фінансових аналітиків В’ячеслав Черняховський. Якщо врахувати, що таких розрахунків не було, а ліміти виплат за ОСАГО в 2015 році року так і не підвищилися, то вже з січня 2016-го страховики зможуть безперешкодно давати водіям знижки на поліси автоцивілки в рамках встановленого ще в 2010 році діапазону коефіцієнтів до базового тарифу ОСАЦВ.

Ще влітку ціновою політикою МТСБУ зацікавився Антимонопольний комітет України.

«Комітет проводить дослідження питань дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції в діях президії МТСБУ при ухваленні рішення щодо підвищення коригуючих коефіцієнтів», – повідомили «Капіталу» у прес-службі АМКУ. Якщо комітет дійде висновку, що ціни на ОСАЦВ в 2015 році були підвищені в результаті картельної змови, то членам МТСБУ загрожують багатомільйонні штрафи.

У Нацкомфінпослуг хоч і з запізненням, але також перейнялися рішенням президії бюро, яке призвело до підвищення цін на ОСАЦВ. «В даному випадку змінювалися не тарифи, а коефіцієнти в рамках вже прийнятого раніше розпорядження Нацкомфінпослуг. Тому президія закон не порушила, але мала узгодити своє рішення з координаційною радою», – пояснив вимоги комісії член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб.

Регулятор не може дати добро на підвищення вартості ОСАЦВ, спираючись на прогнози, а не розрахункові дані андеррайтерів. Тому обмеження за законними знижками на автоцивілку в січні будуть скасовані, що призведе до зниження вартості полісів на 25-30%.

«Думаю, що компаній десять з початку року знизять ціни на ОСАЦВ. Ціни у деяких з них можуть зменшитися на третину», – прогнозує Людмила Білошицька.


Не пропустіть