До уваги водіїв: в Україні можуть перекрити дороги

1

В Україні різко погіршилися погодні умови, у зв’язку з чим Укравтодор посилив контроль за дорогами. Керівник Управління експлуатаційного утримання та безпеки дорожнього руху Олег Федоренко в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомив, як Укравтодор планує боротися зі стихією, пише newsradio.com.ua.

У зв’язку з погіршенням погоди в ряді регіонів країни Укравтодор посилив контроль за станом доріг. У компанії відзначили, що на сьогодні на базах і в сховищах дорожніх підприємств є більше 130 тисяч тонн солі та 820 тисяч тонн фрикційних матеріалів (пісок, гравій, щебінь).

Нагадаємо, що в Одеській області минулої зими був зупинений рух на деяких дорогах. В окремих випадках водії повідомляли, що доріг під снігом просто не було видно. Подібна ситуація склалася в позаминулому році і в Донецькій області.

Про те, як дорожні служби працюватимуть в екстремальних погодних умовах, в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомив начальник управління експлуатаційного утримання та безпеки дорожнього руху Укравтодору Олег Федоренко.

Про які проблемні ділянки доріг йдеться у повідомленні Укравтодору?

— У разі виникнення екстремальних погодних умов чи ситуацій, коли товщина снігового покрову буде від 20 сантиметрів, дорожня техніка та спеціалісти не будуть справлятися. У випадку таких інтенсивних снігопадів, для недопущення утворення заторів і коркування на дорогах, дорожні служби будуть повідомляти відповідні підрозділи національної поліції, ОДА, розміщувати на сайтах інформацію, будуть обмежувати рух на проблемних ділянках доріг, в тому числі і на підходах до них. У разі подальшого погіршення погодних умов буде розглядатися питання закриття руху і вказання маршрутів можливих об’їздів.

Як буде проводитися сповіщення населення?

— Відповідно до рішення всіх оперативних штабів при ОДА, оперативних штабів при Мінінфраструктури і Укравтодорі, оповіщення буде здійснюватися як через місцеві ЗМІ, так і через офіційні інтернет-видання, сайти Укравтодору та регіональних служб.

Яким саме чином дороги будуть перекриватися?

— Спочатку будуть обмежувати рух великовагових транспортних засобів і, можливо, соціального транспорту — автобусів, щоб не допустити їх потрапляння у снігову пастку. У разі погіршення буде блокування всього руху шляхом регулювання працівниками національної поліції.

Для комерційних перевізників це є джерело доходу. Чи очікуєте ви протестів з боку таких перевізників щодо закриття доріг?

— Вони можуть постояти у пастці до тижня. Навіщо говорити про якісь прибутки, якщо ми думаємо про збереження життя та здоров’я наших громадян?

Негативна реакція від перевізників буває в таких випадках?

— Абсолютно негативної реакції від перевізників немає. Є звернення від перевізників, наприклад, чи були ускладнення на тій чи іншій ділянці дороги, для того, щоб логістичним компаніям не виставили штрафні санкції за невчасне перевезення вантажу.

Який бюджет Укравтодору на проходження зими?

— Бюджет зими залежить від загального фінансування. Скажу відверто, що, у порівнянні з серединою 2000-х років, бюджет на зимове утримання зменшений вдвічі.

Раніше експерт Валентин Демчук заявив, що столична влада видає дозволи на здійснення пасажирських перевезень тільки великим підприємствам, при цьому малому бізнесу практично неможливо зайти на ринок маршруток.

У той же час експерт в сфері транспорту Олександр Кава вважає, що Україна не готова до будівництва нових бетонних доріг замість асфальтних, про що заявляли в Мінінфраструктури.


Не пропустіть