ТОП-5 автомобільних податків 2015 року в Україні

0

У 2015 році законодавці намагалися урізноманітнити життя автомобілістів новими податками.

І це їм вдалося: новини «Автоцентру» про новий порядок оподаткування власників транспортних засобів виявилися одними з найбільш читаних.

Ось ТОП-5 новин про автомобільні податки в Україні протягом 2015:

З початку 2015 почали діяти кілька нових податків. Зокрема, введено 5-відсотковий імпортний збір на ввезення автомобілів і запчастин. Паркувальний збір і податок при першій реєстрації ТЗ скасували. У той час підвищили акцизи на легкові автомобілі і ввели – на комерційні. Ще один новий податок – транспортний (так званий податок на розкіш). Його платниками стали власники автомобілів не старше 5 років і з об’ємом двигуна понад 3,0 літрів.

Розмитнення автомобілів подешевшало! Оскільки 30 вересня 2015 при ввезенні легкових автомобілів в нашу країну відпала необхідність платити спецмито.

Витрати на ГБО поверне податкова. Мало хто знав, але при переобладнанні свого автомобіля на газ можна отримати компенсацію від держави! Правда, якщо тільки ви платили податки від своїх доходів протягом минулого року.

Акциз на старі іномарки зменшиться в 20 разів! Близько ста народних депутатів зареєстрували Законопроект про тимчасове зниження акцизів на старі іномарки до рівня нових. Якби його прийняли, ставки акцизу зменшились б у 1,5-20 разів. Але проект відклали до весни 2016 року.

Скасування спецмита: що подешевшає? Додаткові (спеціальні) мита на нові легкові автомобілі діяли з 14 квітня 2013 року. Їх розмір поступово зменшувався і на момент скасування становив 2,15% для легковиків з мотором 1,0-1,5 л і 4,32% – для двигунів 1,5-2,2 л. Спецмита скасували на півроку раніше заявленого терміну (вони повинні були діяти три роки) через скарги Японії до Світової організації торгівлі на неправомірність їх введення.


Не пропустіть