Автоцивілка в Україні подешевшає на 30% – ЗМІ

0

Ціни на ОСАГО можуть знизитися, пише segodnya.ua.

Нацкомфінпослуг не затвердить підвищення цін на поліси ОСАЦВ, що призведе до зниження вартості автоцивілки на 25-30% у наступному році. Про це повідомило джерело в Нацкомфінуслуг.

“Комісія не затвердить рішення президії про підвищення цін без актуарних розрахунків і даних статистики по виплатах”, – підтверджує і голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В’ячеслав Черняховський. Якщо врахувати, що таких розрахунків не було, а ліміти виплат по ОСАГО в 2015 році так і не підвищилися, то вже з січня 2016- го страховики зможуть безперешкодно давати водіям знижки на поліси автоцивілки в рамках встановленого ще в 2010 році діапазону коефіцієнтів до базового тарифу ОСАГО, відзначає видання.

У березні цей діапазон фактично було скасовано рішенням президії бюро, який рекомендував страховикам застосовувати до тарифу ОСАГО тільки максимальні коригуючі коефіцієнти. Це призвело до зростання цін на автоцивілку. Найбільше довелося заплатити київським водіям. Якщо раніше страховиками застосовувалися в столиці коефіцієнти від 3,2 до 4,8, то в травні залишився тільки один коефіцієнт – 4,8. Через це поліси ОСАЦВ для столичних водіїв стали дорожчими майже на 300 грн.

Підвищення цін за рахунок коефіцієнтів було пов’язано з тим, що страховики чекали сплеску виплат цього року через девальвацію гривні. За прогнозами бюро, середня виплата по ОСАГО в 2015 році мала становити 17 тис. грн. Але в реальності вона не перевищила і 14 тис. Грн. “Хто ж знав тоді, що страховики частіше стануть робити виплати з урахуванням зносу для нових авто (чого раніше не було) і платити потерпілим не всю суму, а тільки 50%”, – говорить керівник страхової організації, який попросив не називати його імені.

Хоч рішення президії МТСБУ за коефіцієнтами і носило рекомендаційний характер, страховикам, у яких ціни на поліси ОСАЦВ були нижче ринкових, доводилося відраховувати додаткові внески до гарантійного фонду бюро (так званий ДВ2).

Ще влітку ціновою політикою МТСБУ зацікавився Антимонопольний комітет України. “Комітетом проводиться дослідження питань дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції в діях президії МТСБУ при ухваленні рішення щодо підвищення коригуючих коефіцієнтів”, – повідомили в прес-службі АМКУ. Якщо комітет дійде висновку, що ціни на ОСАЦВ в 2015 році були підвищені в результаті картельної змови, то членам МТСБУ загрожують багатомільйонні штрафи.

У Нацкомфінпослуг хоч і з запізненням, але також перейнялися рішенням президії бюро, яке призвело до підвищення цін на ОСАЦВ. “В даному випадку змінювалися не тарифи, а коефіцієнти в рамках вже прийнятого раніше розпорядження Нацкомфінпослуг. Тому президія закон не порушив, але мав узгодити своє рішення з координаційною радою. А він цього не зробив “, – пояснив вимоги комісії член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб.

Регулятор не може дати добро на підвищення вартості ОСАЦВ, спираючись на прогнози, а не розрахункові дані андеррайтерів. Тому обмеження по законним знижкам на автоцивілку в січні будуть скасовані, що призведе до зниження вартості полісів на 25-30%.


Не пропустіть