Правила ввезення вживаних автомобілів з Європи

0

Верховна Рада торік підтримала законопроект №3251 «Про стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів», автором якого є 93 депутати. Даний закон міг би зробити революцію на українському авторинку. Згідно закону, на 2 роки значно (більш ніж у 10 разів) знижується акцизний збір на старі автомобілі, який в останні роки був фактично єдиним бар’єром для масштабного потоку вживаних авто з Європи, пише metroplus.com.ua.

Однак, це в черговий раз виявилося профанацією, адже з 1 січня 2016 року в Україні заборонено ввезення і легалізація автотранспорту, який не відповідає нормам Євро-5. Перекладаючи на людську мову, в країну вже неможливий імпорт старих авто старше 2009-2010 років, а значить українцям варто розраховувати тільки максимум на 5-6-річні іномарки з ЄС, а з 2018 року і взагалі тільки на 3-річні. Нормі Євро-5 не відповідають також частина китайських і іранські авто.

Топ 5 обходів нового законодавства

Кузовний метод

Громадянин купує металобрухт, від якого залишився лише техпаспорт. Законодавство дозволяло переобладнати кузов автомобіля більш нової його модифікації. Фактично ввозиться реальний автомобіль під документи.

Консульський метод

Громадянин України виїжджає в іншу країну на постійне місце проживання, де ставав на консульський облік. Після цього купується автомобіль і зареєструвався на громадянина. Після закінчення річного терміну автомобіль знімається з реєстрації, а громадянин повертається на постійне місце проживання в Україну і розмитнює авто без сплати податків.

Нерезидентський метод

Відповідно до Міжнародної конвенції про тимчасове ввезення (Стамбульська конвенція) громадянин-нерезидент може ввезти транспортний засіб на строк до одного року. Цей же громадянин не надає письмового зобов’язання про зворотне вивезення транспортного засобу.

Фірмовий метод

Громадянин України стає співвласником іноземної фірми або наймається на роботу в іноземну фірму. Фірма купує автомобіль і оформляє шляховий лист на громадянина України. Громадянин України ввозить автомобіль в Україну і користується ним до 1 року.

Електромобільний метод

Будуть робитися спроби ввезення автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння під виглядом електромобіля. З бензинового або дизельного авто знімається двигун та інші комплектуючі, відноситься акумулятор, авто ввозиться як електромобіль, а потім знову переобладнано в звичайний автомобіль.


Не пропустіть